Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Životopis

VisitKiwiCZ Práce

Pokud máte v plánu žádat na Novém Zélandu o práci, tvorbě životopisu se zřejmě nevyhnete. Ten se vám bude hodit při každé příležitosti, ať už budete rozesílat e-maily nebo obcházet zaměstnavatele osobně.

 

CO NESMÍ CHYBĚT

  • Jméno a příjmení
  • Věk nebo datum narození
  • Národnost - čeští pracovníci jsou považováni za pracovité a často je právě národnost to, co při výběru rozhodne.
  • Fotografie - zvolte slušnou sympatickou fotku bez brýlí a čepice, která bude odpovídat pracovní pozici, na kterou se hlásíte.
  • Kontakt - novozélandské telefonní číslo a email jsou nutností, pokud nemáte trvalou adresu, žádnou neuvádějte nebo zmiňte pouze region či město, ve kterém se nacházíte.
  • Předchozí pracovní zkušenosti – pokud vytváříte obecný životopis, vypíchněte ty, které si myslíte, že vám budou při žádání o budoucí zaměstnání nejvíce nápomocné. Pokud vytváříte životopis speciálně pro určitou pozici, což je vhodnější, ale pracnější, vypíchněte takové práce, které přímo souvisejí s tou budoucí. Pokud tedy žádáte o práci na recepci, nikoho nebude moc zajímat, že máte zkušenosti se sázením brambor. Důležitější bude zdůraznit třeba vaši jazykovou znalost.
  • Silné stránky - sem můžete zahrnout vaše charakterové vlastnosti (vůdčí, zodpovědný, spolehlivý, tvrdě pracující) nebo třeba nabyté zkušenosti (řidičský průkaz, jazyky, práce na pc).

 

Dále můžete do vašeho životopisu zakomponovat krátké představení, předchozí práce vykonávané v rámci Working holiday víz (pokud máte již nasbírané nějaké zkušenosti) nebo školu, kterou jste studovali.

Myslete ale na to, že cílem zaměstnavatele je vybrat nejvhodnějšího kandidáta a neztratit příliš mnoho času při jeho hledání. Takové výběrové řízení mu peníze nevydělává, a tak je celkem pochopitelné, že nemá náladu ani čas na pročítání několikastránkových životopisů. Buďte struční a výstižní a snažte se zaujmout v krátkosti. Nepoužívejte dlouhé věty, ale jen body a odrážky. Nezapomeňte si ale udržet přehlednou formu, která musí být na první pohled úhledná.

Rozdílná zaměstnání s sebou mohou přinášet rozdílné požadavky, a proto není od věci si vytvořit více druhů životopisu tak, abyste vždy maximálně zaujali potencionálního zaměstnavatele, případně mít CV připravené ve formátu, který kdykoliv snadno zeditujete. Pokud odpovídáte na inzerát, pročtěte si dobře, jakého kandidáta firma hledá. Zaměřte se na vlastnosti a zkušenosti, které jsou v textu zmíněné, vezměte si z nich ty, které vás reprezentují a v nějaké formě je zapracujte do vaší žádosti. Od věci není ani uvést, že jste držiteli Working holiday víz a jejich expiraci. Můžete tak předejít otázkám na toto téma a urychlit případnou komunikaci a nástup.

Pokud chcete získat práci, věnujte dostatek času přípravám. Lidé, u kterých o pozici žádáte vás neznájí a motivační dopis či krátký životopis jsou vaší jedinou vizitkou. Dbejte proto na jejich preciznost. Pokud žádáte o zaměstnání osobně, nezapomeňte zvolit vhodný oděv a reprezentativní vzhled. Více o tom, jak najít práci se dozvíte v vašem článku Práce

Nejbližší akce

Žádné naplánované akce

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email