Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Získal jsem WHS víza

VisitKiwiCZ Working Holiday víza

GRATULUJEME, právě jste se stali jedním z 1200 šťastlivců, kteří obdrželi Working holiday víza na Nový Zéland. Kvóta pro tento rok (až na pár vyjímek) je tímto vyčerpaná, a kdo nezažádal, bude si muset zase rok počkat.

PODAŘILO SE VÁM ZAPLATIT A CO TEĎ?

Kontrolujte každý den stav své žádosti v systému. Měl by vám přijít email, bohužel velmi často dochází k tomu, že nepřijde. Pokud nejste v situaci, kdy budete muset dodávat rentgen a lékařské vyšetření, tak by se stav vaší žádosti měl změnit zhruba do 3 dnů. 

Nejpodrobnější informace z první ruky dostanete na našich přednáškách zdarma v Praze a Brně:

  • 13.3. v Praze: facebooková událost zde
  • 27.3. v Brně: facebooková událost zde

Na přednáškách se dozvíte, co všechno zařídit před odjezdem, jak koupit nejlevnější letenky (máme přístup k privátním tarifům, které sami nenajdete), jak zvolit nejlepší a nejlevnější cestovní pojištění (víme, jak se dostat na ceny, které vám pojišťovny nenabídnou). Dostanete možnost se seznámit s dalšími cestovateli a najít si parťáka na cestu.

foto

Zdroj: Instagram: @Wantingwanderlust

CHCETE ODLETĚT CO NEJRYCHLEJI?

Jen do toho, ale zase to neuspěchejte. Je dobré se na cestu dobře připravit, jak už z hlediska plánování, tak i organizačně.

Připravili jsme pro vás celou kategorii článků Před cestou, kde naleznete veškeré důležité informace týkající se vašeho odjezdu jako například, kdy vyrazit, jak nakoupit nejlevnější letenky, co zařídit před odjezdem, co si nezapomenout zabalit, kde a jak zařídit pojištění či jak si přivést na Nový Zéland peníze a kolik budete potřebovat. 

Chcete-li s námi i celou novozélandskou komunitou zůstat v kontaktu, přidejte si nás na facebooku.

Nenajdete-li potřebné informace přímo na našem webu, můžete se zúčastnit jedné z našich přednášek či si sjednat osobní schůzku. 

foto

Zdroj: Instagram: @Iamdodgelec

S ČÍM KONKRÉTNĚ VÁM POMŮŽEME?

  • poskytneme vám detailní harmonogram kdy a co zařídit, abyste na nic nezapomněli
  • vysvětlíme vám, jak se vyznat v cestovním pojištění a poradíme, jak se dostat na nejlepší ceny (víme, jak se dostat pod běžné ceny pojišťoven)
  • ukážeme vám, jaké jsou varianty letů na Nový Zéland a pomůžeme sehnat nejlevnější letenku (máme přístup k soukromým tarifům, které vyhledávače neznají)
  • najdeme vám parťáka na cestu
  • poradíme s nákupem auta na cestování

 

NEZAPOMEŇTE: Nákupem letenky a cestovního pojištění s naší pomocí nejen, že získáš nejlepší možnou cenu, ale ještě podpoříš provoz serveru, který ti pomohl s tvojí cestou na Nový Zéland. A to pomáhá budovat dobrou karmu. ;-)

foto

Zdroj: Instagram: @Duckie_on_the_way

LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA A RENTGEN

Pokud po vás imigrační bude požadovat lékařskou prohlídku a rentgen plic, vyzvou vás k tomu emailem. POZOR! Opět platí, že maily občas nechodí, proto pokud se do týdne s vaší žádostí nic nestane, začněte sami zjišťovat, co a jak, zavolejte si na imigrační,

Na webu imigračního si najděte nejbližšího lékaře. U toho se objednáte na prohlídku. Pokud budete mít od imigračního číslo vaší žádosti, doktor spáruje vaši prohlídku se žádostí a vy se nemusíte o nic starat.

 

JSTE UŽ NA NOVÉM ZÉLANDU?

Pokud jste žádali o vízum z Nového Zélandu, budete imigračním vyzváni k dodání lékařské prohlídky a rentgenu. Platí všechno výše uvedené, takže hlídat emailovou schránku a pokud email nepřijde do týdne, kontaktovat imigrační.

Po dodání vyžádaných podkladů dojde po schválení víza k jeho automatické aktivaci. Vízum je elektronické, takže není potřeba nikam chodit, ani zasílat pas. Automaticky se v systému spáruje s číslem tvého pasu zadaného v žádosti.

 

JSTE UŽ NA NOVÉM ZĚLANDU A NECHCEŠ PODSTUPOVAT MEDICAL?

Pokud si chcete ušetřit lékařskou prohlídku a nevadí vám, že si zkrátí pobyt na Woterking Holiday, lze požádat o tzv. antedatování Working Holiday víza. V takovém případě se ti Working Holiday vízum aktivuje od data, kdy jsi do země vstoupil/a jako turista a nebudeš tedy muset podstupovat medical. O dobu, kdy jsi na Novém Zélandu jako turista, se ti ale zkrátí doba trvání Working Holiday víza.

Imigrační by s antedatováním víza nemělo mít problém, ačkoliv v minulosti se objevily případy, kdy se jim do toho moc nechtělo, ale zřejmě šlo jen o nevoli konkrétních úředníků.

Šťastnou cestu

Opravdu se to stalo. Máte víza a poletíte na Nový Zéland!

Nezbývá, než popřát šťastnou cestu a mnoho cestovatelských zážitků, o které se s námi můžete podělit skrze naší blogovací platformu či na Instagramu @visitkiwicz s hashtagem #VisitKiwi.

 

foto

Vaše cesta může začít, je jen na vás jaká bude!

Zdroj: Instagram: @Duckie_on_the_way

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email