Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Woofing

VisitKiwiCZ Práce

Woofing je speciální neplacená forma zaměstnání, která vám nabízí příležitost bydlení někdy i stravy zdarma výměnou za několik hodin práce denně. Je to ideální způsob, jak začít na Zélandu, než se rozkoukáte. Neutrácíte za ubytování a přitom netrávíte celý den prací, a tak vám zbývá čas na zařizování a běhání po úřadech či obhlížení aut ke koupi.

Je to také skvělá příležitost, jak se seznámit s novými lidmi a naučit se něco nového. Stejně tak se může jednat o zajímavý způsob poznání nového regionu dřív, než se vydáte na vlastní pěst. Pracovní nabídky woofingu jsou většinou z oblasti zemědělství a farmaření, ale také se často můžete setkat s prací v hostelu či jiných ubytovacích zařízeních.

Na Novém Zélandu jsou velice nekompromisní, co se týče pracovního povolení a získat práci bez víz, je hodně těžké, téměř nereálné. Nikdo nemá důvod riskovat kvůli vám velké pokuty. I na woofing byste správně měli mít pracovní povolení. Zde máte ale šanci setkat se s mnohem větší benevolencí, takže možnost ušetřit tak na vašich cestách na turistická víza tu přeci jen je.
Práci se můžete pokusit najít přes různé facebookové skupiny, také čtěte nástěnky v obchodech a infocentrech a prohledávejte internet nebo se ptejte lidí, se kterými se seznámíte.

Nejspolehlivější variantou jsou ale stránky, které se na nabídku woofingu specializují. Zde je ale potřeba počítat se členským poplatkem.

Nejpoužívanější webové stránky věnující se woofingu jsou:

WWOOF New Zealand

WWOOF

HELPX

Poskytovalé woofingu jsou většinou milí lidé, přesto se vyplatí číst reference. U dobrého woofingu se můžete těšit na flexibilní a nepříliš náročnou práci většinou 4-5 hodin denně. Odměnou vám pak bude nejen ubytování a dobrá strava, ale i sdílení běhu domácnosti s rodinou a poznání skutečného života místních.

Další variantou je Housesitting - tedy hlídání domu a případně domácích mazlíčku a zvířat výměnou za bydlení zdarma v majitelově bytě po dobu jeho dovolené nebo pracovní cesty. Pokud vás zaujala tato varianta, doporučujeme webové stránky věnující se přímo Novému Zélandu, a nebo celosvětový portál hlídání mazlíčků.

TRUSTED HOUSESITTERS

THE HOUSESITTING COMPANY

KIWI HOUSESITTERS

I registrace na těchto portálech je placená. 

 

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email