Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Wellington

21.01.2019 VisitKiwiCZ

I přesto, že je Wellington hlavním městem Nového Zélandu, nejedná se o největší město země. Tím je asi 4x lidnatější Aucland. Region Wellington se tak se svými 496 000 obyvateli řadí až na druhé místo co do obydlenosti. Má ale také pár vlastních prvenství, a to dokonce světového formátu. Je totiž nejjižněji položeným hlavním městem světa.

Hlavní městem, ve kterém sídlí také vláda, je zejména díky své strategické poloze uprostřed země, přesněji tedy na jižním pobřeží Severního ostrova, jehož přístavem se pomocí přepravních trajektů propojuje s tím s ostrovem Jižním. 

Poloha

Doprava

Pokud hodláte své cestování odstartovat právě ve Wellingtonu, pak je nejlepší volbou pořízení návazné letenky z Aucklandu. Celkově může v některých případech stejně draze jako ta s cílovou destinací v Aucklandu. Pro více informací nás kontaktujte vyplněním poptávkového formuláře.

Chystáte-li se do Wellingtonu dopravit vlastním vozem, tak se připravte na 650 kilometrů za volantem, kterými strávíte minimálně 8 a čvtrt hodiny. V případě volby autobusové dopravy pak počítejte až s 11,5 hodinovou trasou.

Chcete-li se do hlavního města přepravit z Jižního ostrova, pak můžete zvolit vzdušnou trasu z Christchurch, která vás vyjde na necelou hodinku nebo se přepravit i s autem pomocí trajektu, který vyjíždí z přístavu v Pictonu několikrát denně. Ceny trajektu jsou mnohdy srovnatelné s letenkami, ale vůz bohužel do letadla nenacpete, proto pokud nechcete nechat svého miláčka na čtyřech kolech na holičkách, pak se bude muset alespoň jeden z členů výpravy vydat po vodě. Odměnou vám může být 3,5 hodinová platba s výhledy na pobřeží či možnost setkání s delfíny.

fotka

Co vidět

Při návštěvě tohoto města pro vás máme několik tipů na místa, která stojí za to vidět.

  • Wellington Harbour  - hlavní přístav města, do kterého míří velké přepravní lodě vezoucí turisty, automobily a zboží.
  • Wellington writers walk23 soch s různými textovými sděleními umístěné podél wellingtonského nábřeží 
  • Cable car - lanovka vedoucí na vyhlídku Kelburn lookout​
  • Lachtaní kolonie - Vyhledáváte-li raději divokou přírodu, pak vás jistě nadchnou lachtanní kolonie, které najdete na Seal Cost Safari nebo Red Rocks 
  • Větrné elektrárny - Wellington je mimo nejjižnějšího hlavního města také největrnějším městem světa, čehož hojně využívá při výrobě energií za pomocí větrných elektráren, které zdobí místní zelené kopce.
  •  Westpac Stadium - Chcete-li zažít tu správnou sportovní atmostféru, pak vám doporučujeme navštívit rugby utkání All Blacks na stadionu Westpac.
  • Zealandia225 hektarů oplocené přírodní plochy sloužící jako záchraná stanice pro ohrožené druhy živočichů, kteří se zde mohou dále bezpečně pářit a předejít tak vyhynutí. Nabízí se vám tak jedinečná možnost pozorovat až 18 chráněných druhů živočichů, z nichž někteří z ostatních míst Nového Zélandu už úplně vymizely.
  • Te Papa Tongarewaturisticky nejoblíbenější muzeum Nového Zélandu vám nabízí 5 pater informací o Novém Zélandu ze všech možných oborů, a to zdarma. Dozvíte se tak o historii, maorské kultuře, flóře a fauně i sopkách nebo zemětřesení. ​
  • Weta Cave - Máte rádi fimly jako je Pán Prstenů, Hobit nebo Avatar? Pak mát eprávě tady možnost potkat se s modely a postavičkami z filmu nebo se dozvědět zákulisní informace z natáčení z prezentovaném dokumentu.
Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Northland pokračování
Northland pokračování

Zase sama, vstříc novým dobrodružstvím a krásám východní strany Northlandu.

24.01.2020 Duckie_on_the_way
Northland se Sylvou
Northland se Sylvou

Z Aucklandu na nejsevernější cíp Nového Zélandu k majáku Cape Reinga.

05.01.2020 Duckie_on_the_way
Přes Auckland do Northlandu
Přes Auckland do Northlandu

První část výletu do nejsevernější části Nového Zélandu.

22.12.2019 Duckie_on_the_way
Tak trochu jiná reportáž
Tak trochu jiná reportáž

Jelikož blogů je hodně, rozhodly jsme se, rozuměj dvě pražské softballistky v nejlepších letech, poskytnout naše ojedinělé zážitky širší veřejnosti ve formě podcastů :)

02.12.2019
Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019 NZtko