Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Výlet na koaly

Dost bylo surfingu, je čas na extrémní roztomilost a další z řady velkejch splněnejch přání. Jede se na Gold Coast do Currumbin Wildlife Sanctuary centra, kde chovají koaly. Je to jedno z mála míst v Austrálii, kde je možné si je nejen blízka prohlédnout, ale taky si je osobně pochovat.

Ano, turistická atrakce, ale koalu přeci jen nevidím každej den a příležitosti pomazlit se s ní se rozhodně jen tak nevzdám. Takže, jdeme na to!

Currumbin Wildlife Sanctuary

Tahle chovná stanice je trochu něco jako mini zoo, kam si můžete zaplatit vstup na prohlídku zvířátek nebo na jednotlivý specifický aktivity. Je zvláštní, že když jsme si koupili návštěvu koal, měli jsme pak volný vstup i do celého parku a ještě v tom měli pochování zvířátka, přitom cena byla hodně podobná. 

Hned za vchodem jsme při čekání na průvodce potkali místní ještěrku. Místní všudypřítomná fauna mě fakt baví. Škoda jen, že velká její část je nebezpečná :-D

Prohlídka výběhu s povídáním

Po chvilce strávené s ještěrem už jsme se vrhli na samotnou přednášku. Vešli jsme společně s průvodcem přímo do výběhu, kde se po stromech líně povalovaly a pospávaly koalky. Vyslechly jsme si zajímavý vyprávění a pak se přesunuli dál na místo, kde jsme se mohli s koalama vyfotit a pochovat si je. 

Focení a chování koal

Samotný focení už byla prostě klasická turistická fraška, kde ti dali koalu do ruky CVAK a další. Děti si mohli koalu pohladit na stromě, dospělí si jí mohli přímo pochovat. Byl to skvělej zážitek a zajímavá zkušenost. Čekala jsem, že bude hebounká jako králíček Azurit, ale byla celkem hrubá a šíleně smrděla:-D Stejně ale byla k sežrání.

Kromě koalek bylo v centru k vidění i spoustu dalších zvířátek jako třebaklokani, hadi, papoušci aj. a s každým zvířátkem měli v určitou hodinu předváděčku a vyprávění. Stihli jsme tak ještě vidět papoušky a pochovat si hada. Ano, všichni, i Tom- je to hrdina :-).

A protože jsme v Austrálii, v zemi s největším množstvím jedovatejch zvířat na světě, některý zvířátka byli i mimo klece. Jako třeba obrovský pavouci čekající na svou kořist na pavučinách naštěstí vysoko u stropů. Člověk se tu musí mít na pozoru. Jsou všude, kolem dětských klouzaček i podél cest. Jestli jsou zrovna tihle jedovatí nevím, ale zkoušet to radši nebudu.

Divocí papoušci Kakadu

Po cestě zpět do kempu jsme ještě potkali papoušky pochutnávající na slunečnicích. Bomba zvířecí den, kterej mi vyčaroval úsměv až za uši.

A protože se začalo ztmívat, byla nejlepší příležitost i na to potkat v divoké přírodě i klokana. Projeli jsme tak pár míst, lesů a polí, kde by mohli být, ale bohužel jsme neměli štěstí :-(

Tak snad příště :-)

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Tak trochu jiná reportáž
Tak trochu jiná reportáž

Jelikož blogů je hodně, rozhodly jsme se, rozuměj dvě pražské softballistky v nejlepších letech, poskytnout naše ojedinělé zážitky širší veřejnosti ve formě podcastů :)

02.12.2019
Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019 NZtko
WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019 @madein_czechoslovakia_
Coromandel
Coromandel

Cesta na poloostrov plný pláží včetně Hot water beach s horkou vodou či populárního Cathedral Cove.

08.10.2019 Duckie_on_the_way
Samoa - co vidět na Savai´i
Samoa - co vidět na Savai´i

Tipy na výlety na Somoiském ostrově Savai´i.

30.09.2019 VisitKiwiCZ