Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Proč zrovna na Zéland?

08.05.2018 Duckie_on_the_way
Cesta na Nový Zéland
Proč zrovna na Zéland?

Zdroj: Duckie_on_the_way

Vysněná destinace každého z nás má určitě různé podoby. Proč mě to táhlo zrovna na Zéland?

Nový Zéland, země Pána Prstenů. Tenhle film jsem nikdy nedokoukala dokonce. Ne snad, že by nebyl zajímavej, ale koukání na televizi mě nikdy moc neoslovovalo a tenhle film je na mě zkrátka zatraceně dlouhej. 

Moje rozhodnutí neplynulo z touhy poznat zemi populárního filmového hrdiny. Mě tahle země oslovila čistě náhodně, když jsem se kdysi dávno na střední, ani nevím kde doslechla, že touhle zemí se dá cestovat v dodávce, ve který můžeš bydlet a spát, kde se ti zachce. 

Vysněná destinace každýho z nás má jinou podobu. Někoho táhnou pláže, někoho nákupy ve velkých městech. Já patřím spíš mezi tu akčnější část turistů. Lidi toužící po dobrodružství a svobodě. A i když se podmínky cestování po Novým Zélandu s přílivem turistů v rámci zachování přírody už trochu změnily, zůstává pro mě snovou lokalitou. Anglicky mluvící země, nízká kriminalita, žádný jedovatý ani dravý zvířata, který by vás v přírodě ohrožovaly. Ale především příroda nabízející snad všechno, na co si jen vzpomenete. Je až neuvěřitelně nespravedlivý, že se na tak malý rozloze nachází tolik různorodých oblastí. Najdete tu ledovce, jezera, řeky, vodopády, fjordy i oceány. Písčité i kamenité pláže, hory i sopky. Můžete tu surfovat a koupat se v moři, ale i lyžovat nebo se jinak radovat z čerstvě napadanýho sněhu. 

Zajedete nakupovat do „velkýho“ města nebo se vydáte na několikadenní track panenskou přírodou daleko od lidí? Je to jen na vaší volbě. Absolutní svoboda cestovatele je o to lehčí, že se tu během celého roku nabízí nespočet sezonních prací zejména v zemědělství, který na krátkou dobu nabízí množství zaměstnanců. Ideální způsob, jak si přivydělat na cestách a zároveň nebýt dlouhodobě připoután k jednomu místu. Prostě sen každýho dobrodruha. Takže i můj :-).

Cestování v obytným autě krásnou přírodou. Život, který mě naučí vystačit si s málem a uvědomit si, o co vlastně v životě jde, to je můj důvod, proč na Zéland!

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak