Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Proč zrovna na Zéland?

08.05.2018Duckie_on_the_way
Cesta na Nový Zéland
Proč zrovna na Zéland?
Vysněná destinace každého z nás má určitě různé podoby. Proč mě to táhlo zrovna na Zéland?

Nový Zéland, země Pána Prstenů. Tenhle film jsem nikdy nedokoukala dokonce. Ne snad, že by nebyl zajímavej, ale koukání na televizi mě nikdy moc neoslovovalo a tenhle film je na mě zkrátka zatraceně dlouhej. 

Moje rozhodnutí neplynulo z touhy poznat zemi populárního filmového hrdiny. Mě tahle země oslovila čistě náhodně, když jsem se kdysi dávno na střední, ani nevím kde doslechla, že touhle zemí se dá cestovat v dodávce, ve který můžeš bydlet a spát, kde se ti zachce. 

Vysněná destinace každýho z nás má jinou podobu. Někoho táhnou pláže, někoho nákupy ve velkých městech. Já patřím spíš mezi tu akčnější část turistů. Lidi toužící po dobrodružství a svobodě. A i když se podmínky cestování po Novým Zélandu s přílivem turistů v rámci zachování přírody už trochu změnily, zůstává pro mě snovou lokalitou. Anglicky mluvící země, nízká kriminalita, žádný jedovatý ani dravý zvířata, který by vás v přírodě ohrožovaly. Ale především příroda nabízející snad všechno, na co si jen vzpomenete. Je až neuvěřitelně nespravedlivý, že se na tak malý rozloze nachází tolik různorodých oblastí. Najdete tu ledovce, jezera, řeky, vodopády, fjordy i oceány. Písčité i kamenité pláže, hory i sopky. Můžete tu surfovat a koupat se v moři, ale i lyžovat nebo se jinak radovat z čerstvě napadanýho sněhu. 

Zajedete nakupovat do „velkýho“ města nebo se vydáte na několikadenní track panenskou přírodou daleko od lidí? Je to jen na vaší volbě. Absolutní svoboda cestovatele je o to lehčí, že se tu během celého roku nabízí nespočet sezonních prací zejména v zemědělství, který na krátkou dobu nabízí množství zaměstnanců. Ideální způsob, jak si přivydělat na cestách a zároveň nebýt dlouhodobě připoután k jednomu místu. Prostě sen každýho dobrodruha. Takže i můj :-).

Cestování v obytným autě krásnou přírodou. Život, který mě naučí vystačit si s málem a uvědomit si, o co vlastně v životě jde, to je můj důvod, proč na Zéland!

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019@madein_czechoslovakia_
Coromandel
Coromandel

Cesta na poloostrov plný pláží včetně Hot water beach s horkou vodou či populárního Cathedral Cove.

08.10.2019Duckie_on_the_way
Samoa - co vidět na Savai´i
Samoa - co vidět na Savai´i

Tipy na výlety na Somoiském ostrově Savai´i.

30.09.2019VisitKiwiCZ
Samoa - co vidět na Upolu
Samoa - co vidět na Upolu

Poznejte Samou, místo, na které byste se z Čech jen těžko podívali, máte teď na dosah ruky.

VisitKiwiCZ
Westland anniversary
Westland anniversary

Westland čeká den volna na oslavu výročí vzniku regionu. Kam se můžete při této příležitosti vydat?

23.09.2019VisitKiwiCZ