Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

17.02.2020 romancermak
Rotorua
Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto aktivitách budou následující řádky.

CANOPY TOURS

Canopy tours nabízí 2 adrenalinové okruhy v korunách stromů. My jsme absolvovali náročnější Ultimate trasu (3,5 hodinová), která nás zavedla hluboko do nedotčeného lesa, který ještě více umocňoval zážitek z adrenalinové jízdy. Ve výšce až 50 metrů nad zemí se rozprostírá trasa o délce 1200 m, rozdělená do několika dlouhých zipline, díky kterým doslova proplachtíte korunami stromů.  

Canopy Tours

Zdroj: Roman Čermák

Po nafasování sedáku a helmy, odevzdání všech přebytečností a batohů do uzamykatelného boxu jsme nasedli do dodávky a jeli cca 15 minut za město. Po krátkém školení jsme vyrazili rovnou do korun stromů. Od první 50-ti metrové zipliny se postupně jejich délka zvyšovala až na 400m! Tahle nejdelší ziplina je dokonce navržená jako tandemová, a tak si tento zážitek můžete vychutnat ve dvou. Je to nepopsatelný pocit, když letíte obrovskou rychlostí v přírodním koridoru a větve stromů se zdají blíž, než doopravdy jsou. Kromě parádních zipline jsme se prošli po krátké feratě kolem skály, přešli několik závěsných mostů a na závěr se nechali spustit po hlavě dolů (PS: můžete i po nohách). Co jsme si z Canopy Tour odvezli kromě adrenalinových zážitků? Zajímavá fakta o ochraně původní fauny a flory (děsivým faktem je, že za jedinou noc je škůdci zabito kolem 70 000 ptáků). Na celé tour musím vyzdvihnout osobní přístup jednotlivých guidů. Na naši skupinku 11 lidí byli 2 guidi, kteří se nám celý okruh plně věnovali a starali se o naši bezpečnost (rozhodně nemusíte mít obavy, pokud jste před tím podobnou atrakci neabsolvovali). Moje malé doporučení je vzít si GOPRO s držákem na helmu i do ruky + kalhoty se zapínacími kapsami (přeci jen nechcete, aby váš telefon nenávratně skončil v bushi). 

Canopy Tours

Zdroj: Roman Čermák

Cena za tento zážitek je 219 $ a zahrnuje fotky zdarma. (za tuto vyšší částku dostanete doopravdy nesrovnatelný zážitek s českými lanovými centry a zároveň jde část vstupného na podporu místní busche). Pokud vám Ultimate zážitek přijde příliš extrémní, tak mají v nabídce i méně náročnou variantu – The Original Canopy Tour.


ROTORUA RAFTING

Proč vyrazit raftovat kousek od Rotoruy? Protože si zde můžete sjet světově nejvyšší komerčně sjížděný vodopád na raftu! 

Rotorua Rafting

Zdroj: Roman Čermák

Ještě, než jsem se vydali na plavbu, tak jsme v centrále nafasovali vestu a helmu (v případě chladné vody mají k dispozici i neoprény). Následoval krátký převoz autobusem a rovnou náskok do raftů. Řeka Kaituna má stupeň náročnosti 5. Díky zkušeným guidům jsme si užili jak sjíždění vodopádů, tak i koupání mimo raft. Uprostřed trasy nás čekal již zmiňovaný 7-mi metrový vodopád Tutea. Nájezd, sesednutí na dno raftu, nádech, a nakonec rychlý průlet s dopadem do pěnivého jezírka. Náš sjezd skončil bez překlopení, ale dle guidů to dopadá 50 na 50. Pokud umíte plavat, tak se není čeho obávat. Zážitek stál 95 $ a trval přibližně hodinu. Nejzajímavější místa sjezdu ze břehu fotí místní fotografka, od které si můžete na závěr odkoupit fotky. 


SKYLINE ROTORUA

V Rotorua se nachází i jeden ze dvou zélandských zábavních areálů Skyline (druhý se nachází v Queenstownu). Jedná se o obdobu amerických zábavních parků, jen s tím rozdílem, že Skyline je zasazena v nádherné přírodě. 


Skyline Rotorua

Zdroj: Roman Čermák

Po vyvezení lanovkou nahoru jsme rovnou vyzkoušeli tandemovou zipline. Průlet nad areálem byl rychlý a na jeho začátku se nám naskytl parádní výhled na celé město s jezerem. Jen pozor na ruce, protože jsem díky větvi skoro přišel o GOPRO. Na konci zipline nás čekal krátký pád do prázdna (jednalo se o pád do lezeckého samojistícího navijáku, tudíž žádný dlouhý let nečekejte). Následně jsme naskočili na luge, kde se dalo vybrat ze 3 náročností a sklonů trati. Na té nejprudší můžete jet doopravdy rychle a pokud máte rádi rychlost a závodění, tak je pro vás luge to pravé ořechové. 


Skyline Rotorua

Zdroj: Roman Čermák

V nabídce se kromě námi vyzkoušených aktivit nacházelai obří houpačka, MTB downhill trať, degustační zážitky, noční pozorování hvězd, ale i pár krátkých treků po okolí vrcholu hory. Restaurace u výstupu z lanovky nabízí super výhled na celou Rotoruu. Na závěr cestou ze spodní stanice lanovky si můžete u východu zakoupit balíček fotek. V areálu se mimochodem začátkem března koná světově známý bikový závod Crankworx, který rozhodně doporučuji zažít! Ceny jednotlivých zážitků a balíčku naleznete na jejich webu. 


Skyline Rotorua

Zdroj: Roman Čermák

TIPY NA ZÁVĚR

Pokud potřebujete po všech těchto zážitcích zrelaxovat, tak doporučuji vyrazit do teplé řeky Kerosene Creek a následně zajít na craft pivka nebo kombuchu do Social Clubu (což je druhá pobočka od té známější v Mount Maunganui). Pokud navíc cestujete v self-contained vanu, tak můžeme doporučit teplé sprchy u bikeparku, které jsou zdarma a následné přespání na velkém parkovišti u hotelu Sudima Lake Rotorua (kam v případě ostatních plných spotů posílají i místní rangeři). Osobně věřím, že se do Rotoruy ještě vrátíme vyzkoušet bikové traily a rybaření. Jestli chcete získat zmiňované zážitky levněji, tak doporučuji sledovat weby bookme.co.nz, treatme.co.nz nebo i FB skupinu se slevami.

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Mission completed
Mission completed

Čeká mě poslední týden před odletem a já jsem vyčerpaná a šťastná. Nikam už nespěchám a užívám si pohodu posledních dní v okolí Aucklandu.

05.02.2020 Duckie_on_the_way