CANOPY TOURS
Canopy tours nabízí 2 adrenalinové okruhy v korunách stromů. My jsme absolvovali náročnější Ultimate trasu (3,5 hodinová), která nás zavedla hluboko do nedotčeného lesa, který ještě více umocňoval zážitek z adrenalinové jízdy. Ve výšce až 50 metrů nad zemí se rozprostírá trasa o délce 1200 m, rozdělená do několika dlouhých zipline, díky kterým doslova proplachtíte korunami stromů.

Canopy Tours
Zdroj: Roman Čermák
Po nafasování sedáku a helmy, odevzdání všech přebytečností a batohů do uzamykatelného boxu jsme nasedli do dodávky a jeli cca 15 minut za město. Po krátkém školení jsme vyrazili rovnou do korun stromů. Od první 50-ti metrové zipliny se postupně jejich délka zvyšovala až na 400m! Tahle nejdelší ziplina je dokonce navržená jako tandemová, a tak si tento zážitek můžete vychutnat ve dvou. Je to nepopsatelný pocit, když letíte obrovskou rychlostí v přírodním koridoru a větve stromů se zdají blíž, než doopravdy jsou. Kromě parádních zipline jsme se prošli po krátké feratě kolem skály, přešli několik závěsných mostů a na závěr se nechali spustit po hlavě dolů (PS: můžete i po nohách). Co jsme si z Canopy Tour odvezli kromě adrenalinových zážitků? Zajímavá fakta o ochraně původní fauny a flory (děsivým faktem je, že za jedinou noc je škůdci zabito kolem 70 000 ptáků). Na celé tour musím vyzdvihnout osobní přístup jednotlivých guidů. Na naši skupinku 11 lidí byli 2 guidi, kteří se nám celý okruh plně věnovali a starali se o naši bezpečnost (rozhodně nemusíte mít obavy, pokud jste před tím podobnou atrakci neabsolvovali). Moje malé doporučení je vzít si GOPRO s držákem na helmu i do ruky + kalhoty se zapínacími kapsami (přeci jen nechcete, aby váš telefon nenávratně skončil v bushi).

Canopy Tours
Zdroj: Roman Čermák
Cena za tento zážitek je 219 $ a zahrnuje fotky zdarma. (za tuto vyšší částku dostanete doopravdy nesrovnatelný zážitek s českými lanovými centry a zároveň jde část vstupného na podporu místní busche). Pokud vám Ultimate zážitek přijde příliš extrémní, tak mají v nabídce i méně náročnou variantu – The Original Canopy Tour.
ROTORUA RAFTING
Proč vyrazit raftovat kousek od Rotoruy? Protože si zde můžete sjet světově nejvyšší komerčně sjížděný vodopád na raftu!

Rotorua Rafting
Zdroj: Roman Čermák
Ještě, než jsem se vydali na plavbu, tak jsme v centrále nafasovali vestu a helmu (v případě chladné vody mají k dispozici i neoprény). Následoval krátký převoz autobusem a rovnou náskok do raftů. Řeka Kaituna má stupeň náročnosti 5. Díky zkušeným guidům jsme si užili jak sjíždění vodopádů, tak i koupání mimo raft. Uprostřed trasy nás čekal již zmiňovaný 7-mi metrový vodopád Tutea. Nájezd, sesednutí na dno raftu, nádech, a nakonec rychlý průlet s dopadem do pěnivého jezírka. Náš sjezd skončil bez překlopení, ale dle guidů to dopadá 50 na 50. Pokud umíte plavat, tak se není čeho obávat. Zážitek stál 95 $ a trval přibližně hodinu. Nejzajímavější místa sjezdu ze břehu fotí místní fotografka, od které si můžete na závěr odkoupit fotky.
SKYLINE ROTORUA
V Rotorua se nachází i jeden ze dvou zélandských zábavních areálů Skyline (druhý se nachází v Queenstownu). Jedná se o obdobu amerických zábavních parků, jen s tím rozdílem, že Skyline je zasazena v nádherné přírodě.

Skyline Rotorua
Zdroj: Roman Čermák
Po vyvezení lanovkou nahoru jsme rovnou vyzkoušeli tandemovou zipline. Průlet nad areálem byl rychlý a na jeho začátku se nám naskytl parádní výhled na celé město s jezerem. Jen pozor na ruce, protože jsem díky větvi skoro přišel o GOPRO. Na konci zipline nás čekal krátký pád do prázdna (jednalo se o pád do lezeckého samojistícího navijáku, tudíž žádný dlouhý let nečekejte). Následně jsme naskočili na luge, kde se dalo vybrat ze 3 náročností a sklonů trati. Na té nejprudší můžete jet doopravdy rychle a pokud máte rádi rychlost a závodění, tak je pro vás luge to pravé ořechové.

Skyline Rotorua
Zdroj: Roman Čermák
V nabídce se kromě námi vyzkoušených aktivit nacházelai obří houpačka, MTB downhill trať, degustační zážitky, noční pozorování hvězd, ale i pár krátkých treků po okolí vrcholu hory. Restaurace u výstupu z lanovky nabízí super výhled na celou Rotoruu. Na závěr cestou ze spodní stanice lanovky si můžete u východu zakoupit balíček fotek. V areálu se mimochodem začátkem března koná světově známý bikový závod Crankworx, který rozhodně doporučuji zažít! Ceny jednotlivých zážitků a balíčku naleznete na jejich webu.

Skyline Rotorua
Zdroj: Roman Čermák
TIPY NA ZÁVĚR
Pokud potřebujete po všech těchto zážitcích zrelaxovat, tak doporučuji vyrazit do teplé řeky Kerosene Creek a následně zajít na craft pivka nebo kombuchu do Social Clubu (což je druhá pobočka od té známější v Mount Maunganui). Pokud navíc cestujete v self-contained vanu, tak můžeme doporučit teplé sprchy u bikeparku, které jsou zdarma a následné přespání na velkém parkovišti u hotelu Sudima Lake Rotorua (kam v případě ostatních plných spotů posílají i místní rangeři). Osobně věřím, že se do Rotoruy ještě vrátíme vyzkoušet bikové traily a rybaření. Jestli chcete získat zmiňované zážitky levněji, tak doporučuji sledovat weby bookme.co.nz, treatme.co.nz nebo i FB skupinu se slevami.