Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Rotorua

17.11.2018 VisitKiwiCZ

Rotorua  o velikosti asi 55 000 obyvatel nacházející se jižně od jezera Rotorua, podle kterého získalo své jméno. To naleznete v regionu Bay of Plenty na severní straně Severního ostrova.  

Poloha

Co vidět

Rotorua je turisticky velmi oblíbenou oblastí zejména kvůli všudypřítomné geotermální aktivitě. Můžete tu najít volně přístupná bublající termální jezírka v parcích nebo se vydat na placenou exkurzi do některých z termálních center, která určitě stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří:

  • Wai-o-tapuprocházka kolem geotermálních, stále se odpařujících jezírek neuvěřitelných barev, Lady Knox gejzír i nedaleko vzdálené bahnité jezírko. To vše je v základní ceně prohlídky Wai-o-tapu.
  • TePuia -  chcete-li zažít komplexnější zážitek včetně ochutnávky jídla vařeného v horké páře nebo si poslechnout maorské písně a tance, pak doporučujeme spíše návštěvu TePuia. Je to samozřejmě pračka na turisty, takže si připravte peněženky. 

Termálních oblastí je tu opravdu hodně a všechny jsou si svým způsobem podobné. Je tak jenom na vás, jestli chcete investovat do každé nebo se spokojíte výběrem jedné z nich. Mezi další nejlépe hodnocená místa patří například:

foto

foto

Za špatného počasí pak můžete navštívit třeba Rotorua museum of art and history nebo se naložit do horkého bazénu Polynesian SPA.

fotka

Zdroj: commons.wikimedia.co.nz

Akční zábava

Rotorua má co nabídnout i milovníkům adrenalinu.

  • Vodní aktivity - Nachází se tu například řeka s nejvyšším komerčně sjížděným vodopádem světa. Užít si tak můžete sjezd na raftu nebo projížďku na kajaích. 
  • Horské kolo - Jste-li nadšenci jízdy na kole, pak nesmíte vynechat návštěvu Red Wood, lesa nacházejícího více než 100 km tras na kola, pěší túry i jízdy na koních. Tato lokalita byla vyhlášena jako jedna z deseti nejlepších na bikování na světě.

https://www.youtube.com/watch?v=9txxodYuZGc&t=66s

  • Zip line  - vyzkoušet můžete také nejdelší zipline na Novém Zélandu a užít si tak 400 metrů jízd. Vše začíná vyjížďkou lanovkou, odkud si můžete užít vyhlídku na město, pak už vás čeká sešup dolů.
  • Luge - sjezd na speciálních vozítkách tzv. Luge je ideální zábava pro partu kamarádů, kteří společně závodí na sjezdové dráze.

text

  • Sky swingtří sedadlová sedačka vás zhoupne 50 metrů nad jezero Rotorua a zpět.
Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Tak trochu jiná reportáž
Tak trochu jiná reportáž

Jelikož blogů je hodně, rozhodly jsme se, rozuměj dvě pražské softballistky v nejlepších letech, poskytnout naše ojedinělé zážitky širší veřejnosti ve formě podcastů :)

02.12.2019
Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019 NZtko
WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019 @madein_czechoslovakia_
Coromandel
Coromandel

Cesta na poloostrov plný pláží včetně Hot water beach s horkou vodou či populárního Cathedral Cove.

08.10.2019 Duckie_on_the_way
Samoa - co vidět na Savai´i
Samoa - co vidět na Savai´i

Tipy na výlety na Somoiském ostrově Savai´i.

30.09.2019 VisitKiwiCZ