Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Rotorua

17.11.2018VisitKiwiCZ

Rotorua  o velikosti asi 55 000 obyvatel nacházející se jižně od jezera Rotorua, podle kterého získalo své jméno. To naleznete v regionu Bay of Plenty na severní straně Severního ostrova.  

Co vidět

Rotorua je turisticky velmi oblíbenou oblastí zejména kvůli všudypřítomné geotermální aktivitě. Můžete tu najít volně přístupná bublající termální jezírka v parcích nebo se vydat na placenou exkurzi do některých z termálních center, která určitě stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří:

  • Wai-o-tapuprocházka kolem geotermálních, stále se odpařujících jezírek neuvěřitelných barev, Lady Knox gejzír i nedaleko vzdálené bahnité jezírko. To vše je v základní ceně prohlídky Wai-o-tapu.
  • TePuia -  chcete-li zažít komplexnější zážitek včetně ochutnávky jídla vařeného v horké páře nebo si poslechnout maorské písně a tance, pak doporučujeme spíše návštěvu TePuia. Je to samozřejmě pračka na turisty, takže si připravte peněženky. 

Termálních oblastí je tu opravdu hodně a všechny jsou si svým způsobem podobné. Je tak jenom na vás, jestli chcete investovat do každé nebo se spokojíte výběrem jedné z nich. Mezi další nejlépe hodnocená místa patří například:

foto

foto

Za špatného počasí pak můžete navštívit třeba Rotorua museum of art and history nebo se naložit do horkého bazénu Polynesian SPA.

fotka

Zdroj: commons.wikimedia.co.nz

Akční zábava

Rotorua má co nabídnout i milovníkům adrenalinu.

  • Vodní aktivity - Nachází se tu například řeka s nejvyšším komerčně sjížděným vodopádem světa. Užít si tak můžete sjezd na raftu nebo projížďku na kajaích. 
  • Horské kolo - Jste-li nadšenci jízdy na kole, pak nesmíte vynechat návštěvu Red Wood, lesa nacházejícího více než 100 km tras na kola, pěší túry i jízdy na koních. Tato lokalita byla vyhlášena jako jedna z deseti nejlepších na bikování na světě.

https://www.youtube.com/watch?v=9txxodYuZGc&t=66s

  • Zip line  - vyzkoušet můžete také nejdelší zipline na Novém Zélandu a užít si tak 400 metrů jízd. Vše začíná vyjížďkou lanovkou, odkud si můžete užít vyhlídku na město, pak už vás čeká sešup dolů.
  • Luge - sjezd na speciálních vozítkách tzv. Luge je ideální zábava pro partu kamarádů, kteří společně závodí na sjezdové dráze.

text

  • Sky swingtří sedadlová sedačka vás zhoupne 50 metrů nad jezero Rotorua a zpět.
Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Christchurch
Christchurch

Město umělců a kreativního myšlení.

31.07.2019VisitKiwiCZ
Te Puke a Tauranga
Te Puke a Tauranga

Pokus o práci na Kiwi a následné setkání s českými kamarády u jedné z nejoblíbenějších pláží Nového Zélandu.

27.07.2019Duckie_on_the_way
New Plymouth
New Plymouth

Co na vás čeká při návštěvě města New Plymouth.

20.07.2019VisitKiwiCZ
Napier
Napier

Kde se nachází novozélandské město Napier a co zajímavého můžete viět v jeho okolí.

01.07.2019VisitKiwiCZ
Tauranga
Tauranga

Kde se nechází město Tauranga a jaké zajímavosti můžeme navštívit v jeho okolí.

21.06.2019VisitKiwiCZ