Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Rotorua

17.11.2018 VisitKiwiCZ

Rotorua  o velikosti asi 55 000 obyvatel nacházející se jižně od jezera Rotorua, podle kterého získalo své jméno. To naleznete v regionu Bay of Plenty na severní straně Severního ostrova.  

Poloha

Co vidět

Rotorua je turisticky velmi oblíbenou oblastí zejména kvůli všudypřítomné geotermální aktivitě. Můžete tu najít volně přístupná bublající termální jezírka v parcích nebo se vydat na placenou exkurzi do některých z termálních center, která určitě stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří:

  • Wai-o-tapuprocházka kolem geotermálních, stále se odpařujících jezírek neuvěřitelných barev, Lady Knox gejzír i nedaleko vzdálené bahnité jezírko. To vše je v základní ceně prohlídky Wai-o-tapu.
  • TePuia -  chcete-li zažít komplexnější zážitek včetně ochutnávky jídla vařeného v horké páře nebo si poslechnout maorské písně a tance, pak doporučujeme spíše návštěvu TePuia. Je to samozřejmě pračka na turisty, takže si připravte peněženky. 

Termálních oblastí je tu opravdu hodně a všechny jsou si svým způsobem podobné. Je tak jenom na vás, jestli chcete investovat do každé nebo se spokojíte výběrem jedné z nich. Mezi další nejlépe hodnocená místa patří například:

foto

foto

Za špatného počasí pak můžete navštívit třeba Rotorua museum of art and history nebo se naložit do horkého bazénu Polynesian SPA.

fotka

Zdroj: commons.wikimedia.co.nz

Akční zábava

Rotorua má co nabídnout i milovníkům adrenalinu.

  • Vodní aktivity - Nachází se tu například řeka s nejvyšším komerčně sjížděným vodopádem světa. Užít si tak můžete sjezd na raftu nebo projížďku na kajaích. 
  • Horské kolo - Jste-li nadšenci jízdy na kole, pak nesmíte vynechat návštěvu Red Wood, lesa nacházejícího více než 100 km tras na kola, pěší túry i jízdy na koních. Tato lokalita byla vyhlášena jako jedna z deseti nejlepších na bikování na světě.

https://www.youtube.com/watch?v=9txxodYuZGc&t=66s

  • Zip line  - vyzkoušet můžete také nejdelší zipline na Novém Zélandu a užít si tak 400 metrů jízd. Vše začíná vyjížďkou lanovkou, odkud si můžete užít vyhlídku na město, pak už vás čeká sešup dolů.
  • Luge - sjezd na speciálních vozítkách tzv. Luge je ideální zábava pro partu kamarádů, kteří společně závodí na sjezdové dráze.

text

  • Sky swingtří sedadlová sedačka vás zhoupne 50 metrů nad jezero Rotorua a zpět.
Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak