Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu
08.03.2018 VisitKiwiCZ Po příletu

Úspěšně jste se dostali přes veškeré přípravy i letištní kontrolu? Jste konečně tady. Tady se začíná psát váš příběh. A aby byl jeho začátek co nejplynulejší, připravili jsme pro vás pár typů, kam se vydat a co zařídit jako první, abyste mohli co nejdříve začít nezávisle fungovat.

obrazek

UBYTOVÁNÍ

Ideální je si ještě před příletem rezervovat ubytování, tak abyste unaveni po dvou a vícedenní cestě nemuseli řešit zbytečné komplikace hned po příjezdu. Jak, kde a za kolik se dá bydlet, se dočtete detailněji ve článku ubytování.

 

DOPRAVA

Máte několik variant toho, jak se na vaše ubytování dostat. Pokud chcete být nezávislí od první chvíle nebo neplánujete koupi vlastního auta, pronajměte si jedno přímo na letišti. Visit Kiwi vám nabízí speciální ceny pronájmů se smluvními partnery. Více o nich se dozvíte ve článku pronájem auta.

Další variantou je taxík či Uber nebo se můžete zkusit domluvit na odvozu za smluvní cenu s některým z krajanů, který ve městě již nějakou dobu žije. Nejhorší variantou je pak asi hromadná doprava, která se nezdá být při množství, velikosti a váze zavazadel tou ideální možností. Vše je samozřejmě od první chvíle otázka finančních možností a také vaší vlastní iniciativy a plánování.

Náš TIP: Máme slevu $5 na odvoz z aucklandského letiště pro všechny čtenáře VisitKiwi.cz. Při sjednání ročního pojištění s TrueTraveller máte navíc odvoz úplně zdarma. Přečtěte si jak získat voucher. 

 

ČÍM ZAČÍT

Pokud je vaším hlavním cílem zejména sehnat auto, pročtěte si článek věnovaný nákupu auta.

Pokud je vaší prioritou v první řadě získání práce, pak by vaše první kroky měly určitě vést do banky a následně na poštu. Zde si musíte zařídit nejdříve bankovní účet - ten musí být plně funkční, což znamená, že na něj musí být vložena nějaká peněžní suma, a následně jiná rozdílná suma vybrána. Můžete si tak vybrat nějaké peníze z české karty v bankomatu, vložit je na nový zélandský účet a posléze vybrat, nebo si můžete rovnou poslat větší finanční obnos z českého účtu do začátku. O možnostech dovozu peněz do země nebo nejlevnějších způsobech převodu se dozvíte v našem článcích peníze s sebou, převody peněz.

Na základě doložení o plném fungování bankovního účtu si následně zařídíte na kterékoliv pobočce pošty vaše daňové číslo IRD. Bez něho na trhu práce jen těžko uspějete. Working holiday víza, IRD number a bankovní účet jsou základní údaje, které musíte doložit každému zaměstnavateli.

Aby se vám práce lépe sháněla a celková komunikace se vám mnohonásobně ulehčila, měli byste si také pořídit místní SIM kartu. Více o jejich nákupu a našich speciálních nabídkách se dozvíte v samostatném článku Telefon a internet.

Pokud se vám nedaří vše zařídit napoprvé, neztrácejte hlavu. Chce to pevné nervy a trpělivost. Začátek je nejtěžším obdobím pobytu. Uvidíte, že pak už to půjde jako po másle.  

Festival

 

Cestovní pojištění na Nový Zéland

Náramky Nový Zéland Giorico

Novinky na Váš email

Nový Zéland Working Holiday 2019
Přidat se ke skupině
Booking.com