Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu
VisitKiwiCZ Práce

Úspěšně jste se dostali přes veškeré přípravy i letištní kontrolu? Jste konečně tady. Tady se začíná psát váš příběh. A aby byl jeho začátek co nejplynulejší, připravili jsme pro vás pár typů, kam se vydat a co zařídit jako první, abyste mohli co nejdříve začít nezávisle fungovat.

obrazek

ČÍM ZAČÍT

Pokud je vaším hlavním cílem zejména sehnat auto, pročtěte si článek věnovaný nákupu auta.

Pokud je vaší prioritou v první řadě získání práce, pak by vaše první kroky měly určitě vést do banky a následně na poštu. Zde si musíte zařídit nejdříve bankovní účet - ten musí být plně funkční, což znamená, že na něj musí být vložena nějaká peněžní suma, a následně jiná rozdílná suma vybrána. Můžete si tak vybrat nějaké peníze z české karty v bankomatu, vložit je na nový zélandský účet a posléze vybrat, nebo si můžete rovnou poslat větší finanční obnos z českého účtu do začátku. O možnostech dovozu peněz do země nebo nejlevnějších způsobech převodu se dozvíte v našem článcích převody peněz.

Na základě doložení o plném fungování bankovního účtu si následně zařídíte na kterékoliv pobočce pošty vaše daňové číslo IRD. Bez něho na trhu práce jen těžko uspějete. Working holiday víza, IRD number a bankovní účet jsou základní údaje, které musíte doložit každému zaměstnavateli.

Aby se vám práce lépe sháněla a celková komunikace se vám mnohonásobně ulehčila, měli byste si také pořídit místní SIM kartu. Více o jejich nákupu a našich speciálních nabídkách se dozvíte v samostatném článku Telefon a internet.

Pokud se vám nedaří vše zařídit napoprvé, neztrácejte hlavu. Chce to pevné nervy a trpělivost. Začátek je nejtěžším obdobím pobytu. Uvidíte, že pak už to půjde jako po másle.  

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email