Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Princ Harry navštíví Nový Zéland

27.07.2018 VisitKiwiCZ Aktuality
Princ Harry navštíví Nový Zéland

Novopečený pár, Princ Harry se svou manželkou Meghan, přijedou na jaře navštívit Autsrálii za účelem podpory Invictus games, jichž je princ Harry hrdým zakladetelem.

Jedná se o mezinárodní sportovní hry pro zraněné vojáky, které princ Harry založil roku 2014 po návštěvě amerických US Warrior Games v roce 2013, kterými byl inspirován. Slovo Invictus v názvu her, lze přeložit jako nepřekonatelný a má ztělesňovat bojového ducha raněných účastníků her, kterých se účastní váleční veteráni celého Commonwealtu (Velké Británie, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu) ale také další pozvaných zemí jako např. Dánsko, Estonsko, Francie, Itálie aj. 

Během 4 herních dní se handicapovaní sportovci utkají v různých sportovních disciplínách mezi které patří např.: lukostřelba, basketball pro vozíčkáře, jízda na kole, indoor pádlování, vzpírání, rugby pro vozíčkáře, tenis, plavání, volejbal a atletika.

Návštěvou Austrálie ale jejich cesta nekončí, v rámci svých cest plánují koncem novozélandského jara zavítat také na okolní ostrovy jako je Samoa, Fiji a Nový Zéland. Může se vám tak naskytnout jedinečná příležitost setkat se živě s vnukem královny Alžběty II., která je oficiálně stále hlavou státu.

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email