Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Palmerston North

28.11.2018 VisitKiwiCZ

Na město Palmerston North, sedmé největší město Nového Zélandu, narazíte na Severním ostrově po zhruba dvou hodinové jízdě po západním pobřeží, severo východně od Wellingtonuhlavního města země.

Doprava

Po západnější silnici  State Highway 1  se z Wellingtonu autem dopravíte za necelé 2 hodiny. Hromadnou dopravou je cesta jen o 20 minut delší. Zvolíte-li při cestě automobilem východnější silnici State Highway 2, pak si cestu prodloužíte asi na 2h 45 minut.

Do Aucklandu vám cesta v autě potrvá 6,5 hodiny, autobusem pak celých 9 hodin. O mnoho pohodlnější je proto volba letadla, které vás do největšího města Nového Zélandu dopraví za necelou hodinku.

Poloha

Palmerston North
Palmerston North  zobrazit na Google

Co vidět

Ve městě naleznete množství butiků včetně největšího nákupní centra města The Plaza pyšnící se více než stovkou obchodů.

Pro trochu pohody navštivtě obrovskou veřejnou zahradu The Square, přesněji sedmi hektarový park plný krásných zelenajících se trávníků, stromů, fontán a jezer. Naleznete zde také pomník Te Peeti Te Awe Awe  a nedaleko od centra parku také věž s hodinami známou jako Clock tower.

Zajímáte-li se o budovy, pak stojí za návštěvu krásná bělavá budova Cathedral of the Holy Spirit a navštívit tu můžete také New Zealand Rugby museum. 

Chybět nemusí ani výšlap za výhledy, a to hned u města. Vyjděte si po pohodlné stezce Steps of Lindos, schodech, které vás dovedou ke krásnému výhledu na okolí. CHcete-li šetřit síly, pak se můžete projít po rovince podél řeky na Manawatu River Pathway. Na severním pobřeží řeky se také rozkládá krásný městský park  Victoria Esplanade, ideální místo pro relax.

Co vidět v okolí

 Vydáte-li se za město, pak se můžete těšit např. na:

  • Te Apiti Wind Farm - větrná farma nabízí jedinečný spektakulární výhled na 55 větrných turbín zdobících místní zelenou krajinu, které z dálky vypadají jako malé větrníčky.
  • Sledge track - pohodový track přírodou okolo řeky i přes lanový most.
  • Zajedete-li si kousek dále pak můžete navštívit vodopády Pipinui Falls nebo krásné Waihi falls.
  • Arapuke Forest Mountain Bike Park - nekonečné množství skvělých cest pro bikery různých úrovní.

video

Líbil se Vám tento článek?
Austrálie - Sydney Austrálie - Sydney Mléčná farma Mléčná farma

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak