Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Palmerston North

28.11.2018 VisitKiwiCZ

Na město Palmerston North, sedmé největší město Nového Zélandu, narazíte na Severním ostrově po zhruba dvou hodinové jízdě po západním pobřeží, severo východně od Wellingtonuhlavního města země.

Doprava

Po západnější silnici  State Highway 1  se z Wellingtonu autem dopravíte za necelé 2 hodiny. Hromadnou dopravou je cesta jen o 20 minut delší. Zvolíte-li při cestě automobilem východnější silnici State Highway 2, pak si cestu prodloužíte asi na 2h 45 minut.

Do Aucklandu vám cesta v autě potrvá 6,5 hodiny, autobusem pak celých 9 hodin. O mnoho pohodlnější je proto volba letadla, které vás do největšího města Nového Zélandu dopraví za necelou hodinku.

Poloha

Palmerston North
Palmerston North  zobrazit na Google

Co vidět

Ve městě naleznete množství butiků včetně největšího nákupní centra města The Plaza pyšnící se více než stovkou obchodů.

Pro trochu pohody navštivtě obrovskou veřejnou zahradu The Square, přesněji sedmi hektarový park plný krásných zelenajících se trávníků, stromů, fontán a jezer. Naleznete zde také pomník Te Peeti Te Awe Awe  a nedaleko od centra parku také věž s hodinami známou jako Clock tower.

Zajímáte-li se o budovy, pak stojí za návštěvu krásná bělavá budova Cathedral of the Holy Spirit a navštívit tu můžete také New Zealand Rugby museum. 

Chybět nemusí ani výšlap za výhledy, a to hned u města. Vyjděte si po pohodlné stezce Steps of Lindos, schodech, které vás dovedou ke krásnému výhledu na okolí. CHcete-li šetřit síly, pak se můžete projít po rovince podél řeky na Manawatu River Pathway. Na severním pobřeží řeky se také rozkládá krásný městský park  Victoria Esplanade, ideální místo pro relax.

Co vidět v okolí

 Vydáte-li se za město, pak se můžete těšit např. na:

  • Te Apiti Wind Farm - větrná farma nabízí jedinečný spektakulární výhled na 55 větrných turbín zdobících místní zelenou krajinu, které z dálky vypadají jako malé větrníčky.
  • Sledge track - pohodový track přírodou okolo řeky i přes lanový most.
  • Zajedete-li si kousek dále pak můžete navštívit vodopády Pipinui Falls nebo krásné Waihi falls.
  • Arapuke Forest Mountain Bike Park - nekonečné množství skvělých cest pro bikery různých úrovní.

video

Líbil se Vám tento článek?
Austrálie - Sydney Austrálie - Sydney Mléčná farma Mléčná farma

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Northland se Sylvou
Northland se Sylvou

Z Aucklandu na nejsevernější cíp Nového Zélandu k majáku Cape Reinga.

05.01.2020 Duckie_on_the_way
Přes Auckland do Northlandu
Přes Auckland do Northlandu

První část výletu do nejsevernější části Nového Zélandu.

22.12.2019 Duckie_on_the_way
Tak trochu jiná reportáž
Tak trochu jiná reportáž

Jelikož blogů je hodně, rozhodly jsme se, rozuměj dvě pražské softballistky v nejlepších letech, poskytnout naše ojedinělé zážitky širší veřejnosti ve formě podcastů :)

02.12.2019
Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019 NZtko
WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019 @madein_czechoslovakia_