Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Obchody

VisitKiwiCZ Nakupování

Při příjezdu do země celkem rychle zjistíte, že tu není zrovna nejlevněji, a proto jsme pro vás připravili přehled obchodních sítí s jejich výhodami a nevýhodami. V obchodech se jede hodně na akce, které většinou neznamenají jen přeškrtnutou původní cenu, jak to známe od nás, ale často skutečnou slevu. Navíc se ve většině obchodů cyklicky opakují. Mnoho Kiwies se tedy řídí pravidlem nekupuju, když potřebuju, ale když vidím dobrou cenu. Na Jižním ostrově si navíc můžete zařídit tzv. Sticky club carb a sbírat slevové body na benzín.

 

POTRAVINY

  • PACK´N SAVE

Nejlevnější možná varianta nakupování potravin je jednoznačně v obchodní sitích Pack´n Save, které naleznete v každém větším městě zejména severního ostrova. Rozloha obchodu je veliká, ceny jsou zde bezkonkurenčně nejnižší a seženete tu vše, co potřebujete. Často se také v rámci obchodu můžete připojit na free wifi. 

  • COUNTDOWN a NEW WORLD

Řekli bychom, že druhou nejlevější variantou nákupu potravin je obchodní síť Countdown, v závěsu za ním pak stojí New World, jehož ceny jsou občas trochu vyšší, ale nabízí produkty v akci pro členy klubu, které mohou být mnohdy výhodnější než nákup v Countdownu. Oba tyto obchody najdete většinou ve stejných městech. Oba nabízí klientské karty poskytující slevy na vybrané produkty v určitém období. Obě karty jsou zdarma ihned k dostání na pobočkách. CountDown navíc spolupracuje s čerpací stanicí BP, takže vám pro využití slev budete stačit jedna společná zákaznická karta. U obou obchodů se také navíc občas setkáte s free wifi. Není to však pravidlem.

  • FOUR SQUARE

Velká síť menších obchodů s potravinami, které najdete i v menších městečkách. Jejich výhodou je většinou delší otevírací doba, než u konkurenčních obchodů (v malých městech). Nevýhodou je pak menší výběr a vyšší cena.

KEMPING

Co se týče vybavení na kempování, nabízí se dvě základní varianty.

  • WAREHOUSE

Ráj všech backpackerů. Zde nakoupíte nejen levné kempingové zboží od židliček, přes stany a spacáky až po nádobí, ale také levné oblečení, drogistické výrobky, doplňky do bytu či sportovní vybavení. Vše za bezkonkurečně nízké ceny, kterým samozřejmě odpovídá i horší kvalita výrobků. Kromě věcí zde můžete koupit i nějaké dlouhotrvající potraviny jako např. sladkosti, chipsy, konzervy a nápoje. I Warehouse často poskytuje free wifi uvnitř obchodu.

  • BUNNINGS

Budete-li něco kutit, může se vám hodit hobbymarket. V tomto případě naleznete vše potřebné v Bunningsu v každém větším městě.

  • KATHMANDU

Dražší variantou zastupující kvalitu je pak síť obchodů Kathmandu, která nabízí odolné kempingové vybavení, na které se můžete spolehnout. Od toho se samozřejmě odráží i cena produktů. 

 

ZBOŽÍ Z DRUHÉ RUKY

Pokud se spokojíte s bazarovými kousky, skvělým typem by pro vás mohl být např. obchod nedaleko Wanaky na jižním ostrově s názvem Wastebasters, kde nakoupíte za minimální cenu naprosto všechno. Výběr je opravdu obrovský od rozdělaných barev, přes kusy plechu a starého sportovního vybavení až po oblečení, záclony nebo kuchyňské vybavení. Vše je zde velice pečlivě zorganizováno a rozděleno do sekcí pro lepší orientaci. Pokud máte rádi bazary a hrabárny, tohle místo byste určitě neměli vynechat.

Další možností jsou obchody Červeného kříže, které také nabízejí použité věci i oblečení za nízké ceny.

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email