Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Nová expozice v muzeu Te Papa

11.06.2019 VisitKiwiCZ Aktuality

Máme pro vás skvělý tip kam vyrazit v pochmurných zimních dnech novozélandského nepříznivého počasí - je to levné, zábavné i poučné a návštěva vám klidně může zabrat i celý den.

Ano , jedná se o Národní muzeum Te Papa v hlavním městě Wellingtonkteré nabízí několik pater nepřeberné interaktivní zábavy a poznání historie, kultury i přírody Nového Zélandu. Od maorských nástrojů, sošek a staveb, přes výbuchy sopek a simulaci zemětřesení až po podivuhodnou obří chobotnici. V tomhle muzeu si zkrátka každý přijde na své.

Foto

Zdroj: /commons.wikimedia.org

Od 11. 5. 2019 se navíc můžete těšit na nově otevřenou expozici Te Taiao Nature. 

Tato novinka do níž bylo investováno 12 milionů dolarů je historicky největší změnou za dobu působení muzea a má za úkol představit svým návštěvníkům cestu přírodním světem Nového Zélandu, která kombinuje špičkovou vědu s mātauranga Māori (s poznáním a porozuměním vesmíru).

Tato zóna o rozloze 1400 čtverečných metrů se stala novou stálou expozicí, která nabízí 4 základní témata:

  • Divoká zvěř Nového Zélandu
  • Geologické síly formující Nový Zéland
  • Křehkost a krása novozélandské přírody
  • Ekologické problémy země

Srdcem celé výstavy je pak přes 500 let staré vejce vymřelého druhu gigantického nelétavého ptáka Moa, který kdysi obýval novozélandské ostrovy. Jedná se o velkou vzácnost - o jeden z pouhých 36 existujících světových nepoškozených exponátů.

fotka

Zdroj: commons.wikimedia.org

Nová expozice představí kromě 1200 sbírkových předmětů z přírodního světa Nového Zélandu také desítky nových interaktivních zážitků, od vytvoření vlastní vlny tsunami až po vážení obrovského moa.

Návštěva tohoto muzea se od mnoha jiných liší právě svou interaktivitou a nepřeberným množstvím nabízených témat. Základní vstup je navíc zdarma, takže se vám nabízí ideální příležitost jak strávit propršený či chladný den a do hloubky při tom poznat zemi, kterou cestujete.

Muzeum Te Papa naleznete na 55 Cable St ve Wellingtonu.

Pro více informací navštivte oficiální webové stránky. Přejeme vám příjemnou zábavu :-). 

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak