Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Moje nové "doma" aneb seznámení s rodinou

05.06.2018 Duckie_on_the_way

Kde se nacházím?

Takže moje dobrodružství začíná tam, kde většinou mnoho cestovatelů ani nedojede. Na úplném jihu jižního ostrova, na farmě zhruba na půl cesty mezi městy Winton, a nedaleko zdálené poslední příletové destinaci města Invercargill

Tady bych měla prožít první dva měsíce pobytu v práci, kterou jsem si sehnala ještě z Čech přes internet. Měla jsem tak jistotu příjmu a střechy nad hlavou ihned po příletu, což bylo příjemný a dával mi to možnost si v klidu zařídit a oběhat úřady a banky a zbytečně neutrácet. 

Takže jsem začala tady na mléčné farmě na samotě u Julie Remnant a Jeremy Andersona v Cooper road 140 Thusock Creek, Winton, Southland, NZ. Po příletu mě Julie i se všemi dětmi, vyzvedla na mini letišti v Invercargillu, odkud jsme jeli rovnou domů. Já byla úplně vyřízená, takže proběhla krátká představovačka, něco jsem zhltla a šla spát. Bydlím v karavanu vedle baráku, do kterýho mám stále přístup a k užívání mám  auto na práci i ve svých dnech volna.

Ubytování v karavanu

S kým mám tu čest?

 

Pracuju jako Au-pair za ubytování a stravu + kapesné 210 dolarů týdně. 

Maminka Julie je o 4 roky mladší než já a už má na krku 3 děti. To první se seběhlo tak nějak nečekaně v jejích 19letech, pak už to šlo ráz na ráz. Moje úloha tady je zejména výpomoc s chodem domácnosti, aby mělat chvíli klidu na učení na zkoušky. Zrovna si dodělávala vzdělání na porodní bábu (midwife),která tady na Zélandu funguje trochu jinak, než je zvykem u nás. Nejde jen o asistenci u porodu, ale o celý průběh těhotenství od početí, před přípravu na porod a nácvik jak se starat o novorozeně až po schůzky na návštěvy po porodu. 

Táta Jeremy je 28 letech týpek (stejně starej jako já),kterej moc nespí a táhne tu celou tuhle mléčnou farmu spolu s pár dalšíma lidma. Oba jsou fakt sympaťáci.

Mám na starosti tři děti: Isla (5),Carter (3),Chloe (1). Moje práce spočívá zejména v odvozech do školky, vyzvedávání a hlídání v době, kdy nejsou rodiče doma. To se později ukáže trochu komplikovanější, než se zdálo, protože  Isla měla školní prázdniny, pak Chloe musela na operaci a hned potom se Carterovi rozlezl strašný ekzém po celém těle, takže tu pořád byl někdo, s kým jsem musela zůstávat doma a volna nakonec nebylo tolik kolik by mělo, ale rodina na mě byla hodná a já chápu, že se to prostě blbě seběhlo. 

Další obyvatelé farmy jsou můj kamarád, pes Furgus, kocour Mr.Parkins, 3 ovce a asi 300 krav.

 

 

 

Jak se cítím?

Musím říct, že s porovnáním s mojí zkušeností z Anglie tohle vypadá jako mnohem větší pohoda. Maminka není líná a nevypadá, že by se o děti nechtěla starat a opravdu každou volnou chvilku, kterou nevěnuje studiu, věnuje dětem. I ke mě se chovají moc hezky, tak doufám, že nám to bude klapat. 

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Tak trochu jiná reportáž
Tak trochu jiná reportáž

Jelikož blogů je hodně, rozhodly jsme se, rozuměj dvě pražské softballistky v nejlepších letech, poskytnout naše ojedinělé zážitky širší veřejnosti ve formě podcastů :)

02.12.2019
Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019 NZtko
WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019 @madein_czechoslovakia_
Coromandel
Coromandel

Cesta na poloostrov plný pláží včetně Hot water beach s horkou vodou či populárního Cathedral Cove.

08.10.2019 Duckie_on_the_way
Samoa - co vidět na Savai´i
Samoa - co vidět na Savai´i

Tipy na výlety na Somoiském ostrově Savai´i.

30.09.2019 VisitKiwiCZ