Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu
31.05.2018 Duckie_on_the_way

Loučení

Člověk to všechno dlouho plánuje v hlavě, a pak, když to najednou přijde, je to všechno tak rychlý. Všechno se to nejspíš urychlilo tím, že jsem si na dálku z Čech našla první práci na Zélandu, tak abych už měla nějaký cíl a jistotu po příjezdu. Přeci jen jedu sama a trocha tý jistoty v cizí zemi se hodí. Moje priority při hledání zázemí byly: 

  • chci mít kde bydlet
  • mít práci
  • ideálně ať mě někdo vyzvedne na letišti
  • půjčí mi auto na dobu, než si seženu vlastní

 

Na první pohled to zní celkem ambiciózně, ale kdo nehledá, nenajde. Já na tom makala o sto šest a plán klapnul. Začnu jako Au-pair u rodiny s třema dětma na mléčný farmě kousek od Invercargillu. Jo, dál už jsem si to ani vybrat nemohla. Je to nejjižnější město Jižního ostrova, takže to beru trochu od konce, což mě spíš těší, než děsí. Dělat věci proti proudu je skvělý. 

Jen to bylo všechno dost na rychlo a bylo na čase začít konat. Rozhodně neodjedu bez pořádnýho rozloučení s Tomem (přítelem), se kterým jsme si před odjezdem slíbili ještě rychlou společnou dovolenou na surfech v Portugalsku. A ráda bych se taky rozloučila s rodičema a kámošema. Takže je na čase rozjet velký rozlučkový plány. 

První jsem se potkala s partičkou kamarádů. Zahráli jsme si lasergame a chvilku společně poseděli. Pár desítek hodin později už nakládáme surfy na letištní pásy.

 

Dá se říct, že moje on_the_way se hodně rozjelo právě tenhle rok. Kdy už jsem kromě Portugalska, kam máme právě namířeno, navštívila taky Estonsko,  Madeiru a Irsko o jejichž krásách můžu třeba vyprávět později, ale teď zpátky k příběhu o Zélandu, který pomalu začíná tady, na mojí rozlučkové se dovolené. 

Přiletěli jsme do Lisabonu, půjčili si auto a přesunuli se asi 2 hodiny jižně do domu pronajatého přes AirBnb, kde náš výlet s kámošema a dětskou crew mohl začít. Vyrazili do Longueiry za surfingem. Nejsem žádnej extrémní milovník surfingu, ale tohle místo bylo fakt kouzelný a dalo by se tam zřejmě hodně co dělat i mimo vlny. My ale nejvíc času trávili ve vodě. Téměř každej den ale někde jinde a musím říct, že je to tam parádní a určitě jsme tam nebyli naposledy. Taky jsme vyrazili na výlet na kajaky, protože tamní výhledy fakt stály za to. Bohužel to byla turisticky šíleně natřískaná lokalita, kde jsme si připadali spíš jak na Maťejský pouti. Trasa byla fakt úžasná, plná jeskyní a průplavů, ale lidí neskutečný množství. Naštěstí to ale byli až takový turisti, že při výletu na kajacích jeli jenom tam, dali si pár selfíček a zpátky se nechali odtáhnout lodí. Takže nakonec my lidé toužící po zážitku víc než p fotce na Instagram jsme byli přeci jen odměněni alespoň chvilkou klidu (a stihli jsme i ty fotky). Hele:

 

Po návratu z dovči už to byl velkej kolotoč. Měla jsem dva dny na to, všechno vybalit, vyprat a zase zabalit. A ještě se zajet rozloučit a poňuchat za našima. Trochu šrumec, ale možná je to tak lepší... navíc to asi ani jinak neumim. 

A stěžovat si asi taky nebudu, né každej jezdí na dovolenou před dovolenou :-).

To je všechno, mám zabaleno, to jak se mi to povedlo se pozná až časem. Snad mi nebude chybět nic zásadního. Teda kromě Tomáše, ten mi chybět bude, ale jsem už velká holka, tak to snad nějak zvládnu. 

Ten večer se nám nechtělo jít vůbec spát. Tak nějak jsme si uvědomovali, že jsou to poslední společně strávený hodiny a snažili jsme se je natáhnout co to šlo. Ukápla mi slzička, né že né. Zas tak velká ještě nejsem

Zítra je to tady. Velkej den, tak senad se nic nepodělá.

Dobrou...

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Podobné články

Z Jižáku na Severák
Z Jižáku na Severák

Z Christchurch se chystám trajektem do Wellingtonu, kde začne moje druhá polovina dobrodružství. DO cesty se mi ale postavila tropická cyklona a příroda mi tak na chvíli ukázala svou druhou...

10.02.2019 Duckie_on_the_way
Návrat na Zéland aneb dny hrůzy
Návrat na Zéland aneb dny hrůzy

Příšernou noc po návratu z Austrálie vystřídala další podobná. Co se dělo a čím jsem si spravila náladu?

09.02.2019 Duckie_on_the_way
Austrálie - Scotland Island
Austrálie - Scotland Island

Lodí na výlet na nedaleký ostrov, krmení divokých papoušků a konečně i klokanů.

30.01.2019 Duckie_on_the_way
Vodní svět v Sydney
Vodní svět v Sydney

Návštěva místního akvária a šnorchlovačka s pozorováním rejnoků.

18.01.2019 Duckie_on_the_way
Výlet na koaly
Výlet na koaly

Taky byste si někdy v životě chtěli pochovat koalu?

18.01.2019 Duckie_on_the_way
Austrálie - Blue Mountains
Austrálie - Blue Mountains

Dost bylo pláže. Hurá za vodopády a zelenými vrcholky hor - jen kousek od Sydney.

17.12.2018 Duckie_on_the_way
Austrálie - Sydney
Austrálie - Sydney

Prvních pár dní na rozkoukanou před roadtripem po východním pobřeží.

08.12.2018 Duckie_on_the_way
Práce Au-Pair
Práce Au-Pair

Mé první měsíce na Novém Zélandu s Kiwi rodinou.

19.07.2018 Duckie_on_the_way
Bluff - na jihu jihu
Bluff - na jihu jihu

Kratičký jednodenní výlet do Bluffu - městečka na jihu Jižního ostrova.

12.06.2018 Duckie_on_the_way
Vaření v přírodě
Vaření v přírodě

Typ pro příjemný den v Čechách pro dobrodruhy věčně na cestách, který plechovka fazolí a polívka z pytlíku jen tak neuspokojí ale i pro ty, co si jenom chtějí odpočinout od víru velkoměsta.

10.06.2018 Duckie_on_the_way

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak