Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Přestup v Dubaji

Vydáváte-li se na cestu na Nový Zéland nebo kamkoliv jinam a plánujete cestovat s Emirates Airlines s přestupem v Dubaji, kde budete mít dost možná nárok na ubytování, pak jistě oceníte článek, ve kterém cestovatelka Anička shrnuje své zkušenosti.

fotka

První informaci o ubytování jsem dostala již emailem s letenkou (booking hotelu má svoje vlastní identifikační číslo) a upřesnění jsem měla čekat na letištní přepážce. Přesně to se také stalo - při check-in (doporučuji udělat předem online, je pak kratší fronta) mi vydali voucher na ubytování v hotelu Copthorne, spolu s instrukcí, že při příletu do Dubaje si mě někdo z Emirates převezme a dovede mě kam bude třeba. Tato informace se později úkázala jako lehce nepřesná, přesto se nejednalo o nepřekonatelný problém.​

Přistání na letiště v Dubaji proběhlo na čas, deset minut před dvanáctou už jsme vystupovali z letadla. Bylo ale trochu bláhové myslet si, že už v půl jedné budu ležet v posteli. Letiště v Dubaji je obrovské a jenom dopravit se od letadla k terminálu zabere nějakých 25 minut. Nejedná se totiž o klasický výstup z letadla do budovy letiště, k letadlu jsou přistaveny autobusy, které vás dopraví ke správnému terminálu. No ale pojďme dál. Cca ve 00:30 jsem se dostala do letištní budovy a začala řešit co a jak. Ještě před imigrační kontrolou stálo okolo několik „vyzvedávačů“, svoje jméno jsem však nikde neviděla. Řídila jsem se heslem „kdo se nezeptá, nic nezjistí“ a odchytila jsem prního zaměstnance Emirates, kterého jsem potkala.

Ve zkratce, je nutné projít přes imigrační, exitem až do prostorů příletové haly. Nikdo na vás čekat nebude, je nutné najít si přepážku Emirates Hotel Bookings a předat jim voucher (terminál 3 v příletové hale u východu z letiště v levém rohu). Po předání poukázky jsem byla vyzvána, abych počkala na transport do hotelu. Čekali jsme asi 10-15 minut, než se sešli další hosté. Samotný transport je rychlý, cca 5 minut jízdy klimatizovaným minibusem. Checked-in zavazadla jsou odbavena až do Aucklandu, takže veškeré cestování do hotelu a zpět je „nalehko“.

Hotelový check-in proběhl poměrně rychle (potřeba je voucher, pas, a boarding pas),nepočítám-li fakt, že mi napoprvé nefungovala karta k pokoji a musela jsem se na recepci vracet. Dostanete informace o check-out čase a odjezdu autobusu na letiště (vzhledem k času odletu letadla, pro můj spoj 7:00 buzení po telefonu, 7:30 check-out). Pokoj byl poměrně příjemný, velký, klimatizovaný, v koupelně standardní vybavení (ručníky, mýdlo, šampon, ale bez pasty a kartáčku!). Zdarma balená voda, 0,5 l na osobu. V ceně hotelu není wifi, tuto informaci mi nikdo při check-in nesdělil. Je možné si službu zaplatit, ale vyžaduje to návrat na recepci, což už jsem potřetí podstoupit nechtěla. Uléhala jsem ve 2 ráno, vstávala v 6:30. Myslím že by se dalo zvládnout být v posteli v 1:30 a vstávat až v 7, pokud byste šli rovnou ze snídaně na check-out.

Ráno v ceně hotelu snídaně (otevřeno od 5:30),pro vstup na snídani se prokazujete boarding pasem následujícího letu. Snídaně formou bufetu byla velice příjemná, jídlo chutné (kromě čehosi co měla být míchaná vajíčka). Doporučit mohu arabský chléb a slaný jogurt s olivami. Autobusem jsem odjížděla již 7:25, odjezdových časů je tedy víc. Odlet do Aucklandu v 10:05, po příjezdu na letiště tedy spousta času.

Celkově spokojenost, ikdyž spánek není moc dlouhý, vyplatí se hotel využít a dopřát si trochu komfortu v podobě sprchy, postele a vydatné snídaně.

Za VisitKiwi.cz ​Anička Kašparová

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Podobné články

AKO SI SPRÍJEMNIŤ POBYT V TURISTICKOM QUEENSTOWNE
AKO SI SPRÍJEMNIŤ POBYT V TURISTICKOM QUEENSTOWNE

Aj vy sa vyhýbate väčším mestám? Ak áno, tu máme pár tipov na spríjemnenie si preplneného Queenstownu!

28.04.2019@madein_czechoslovakia_
Práce na sadu
Práce na sadu

Přijela jsem do města, kde bych se chtěla na nějakou dobu usadit a najít na pár týdnů práci. Zadaří se?

04.10.2018Duckie_on_the_way
Queenstown a Wanaka
Queenstown a Wanaka

Dvoudenní výlet do okolí Queenstown a Wanaky pro mě byl neuvěřitelným zážitkem, díky kterému se tahle oblast stala jedna z mých nejoblíbenějších na celém...

12.08.2018Duckie_on_the_way
Práce Au-Pair
Práce Au-Pair

Mé první měsíce na Novém Zélandu s Kiwi rodinou.

19.07.2018Duckie_on_the_way

Nejnovější články

Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019NZtko
WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019@madein_czechoslovakia_
Coromandel
Coromandel

Cesta na poloostrov plný pláží včetně Hot water beach s horkou vodou či populárního Cathedral Cove.

08.10.2019Duckie_on_the_way
Samoa - co vidět na Savai´i
Samoa - co vidět na Savai´i

Tipy na výlety na Somoiském ostrově Savai´i.

30.09.2019VisitKiwiCZ
Samoa - co vidět na Upolu
Samoa - co vidět na Upolu

Poznejte Samou, místo, na které byste se z Čech jen těžko podívali, máte teď na dosah ruky.

VisitKiwiCZ