Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Kaikoura

16.11.2018VisitKiwiCZ

V malém městečku Kaikoura rozprostírajícím se na severo-západním pobřeží Jižního ostrova žije pouhých 3 500 obyvatel, přesto se v něm život ale jen tak nezastaví. Jedná se totiž o jednu z nejlepších lokalit na pozorování divokých zvířat. Díky rozmanité nabídce turistických atrakcí, které bývají na bucket listech nejednoho z nás, se sem každý den sjíždí mnoho cestovatelů z širokého okolí, kteří přináší do města velký kapitál. Nalézt tu můžete také obchody se suvenýry a vše, co se okolo turismu točí.

foto

Poloha

Fauna

Toto místo je domovem nejen stovek lachtanů, kteří tu mají na pobřeží rozsáhlou kolonii, ale je to také  ideální místo na pozorovací vyjížďky na velryby nebo delfíny. S delfíny tu můžete za asistence odborníků šnorchlovat a potápět se, stejně tak jako s lachtany. Ti nejsou jediní, kdo tu má svou chráněnou kolonii. Při procházce dále po pobřeží můžete narazit také na stovky racků, sedících jeden vedle druhého a střežící svá vejce nebo mladé ratolesti.

Velryby a delfíni

Zemětřesení

Stejně jako Christchurch, také Kaikoura se bohužel nachází v pásmu zlomů lytosferických desek, které zapříčiňují občasná menší či větší zemětřesení, která mohou v případě velkých otřesů způsobit i vlnu Tsunami.

Posledním větší zemětřesení, které dosáhlo síly 7,5 stupňů, udeřilo 14. listopadu 2016 a zapříčinilo kompletní devastaci hlavního tahu silnice State Highway 1 spojující hlavní přístav Jižního ostrova Picton s největším městem a hlavním mezinárodním letištěm Jižního ostrova Christchurch. Tím pádem se doprava mezi těmito městy velice zkomplikovala a prodloužila o téměř tři hodiny jízdy. Intenzivní opravy trvaly 1 rok, měsíc a den do úplného znovuotevření.

Pobřeží

Nenechte si ujít krásnou pohodovou procházku po pobřeží, při které můžete zvolit okruh provázející vás jak kolem hladiny oceánu v těsné blízkosti divokých zvířat, tak v jeho druhé polovině také horní částí tracku, který nabízí krásné výhledy.

fotka
Líbil se Vám tento článek?
Rotorua Rotorua Queenstown Queenstown

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Christchurch
Christchurch

Město umělců a kreativního myšlení.

31.07.2019VisitKiwiCZ
Te Puke a Tauranga
Te Puke a Tauranga

Pokus o práci na Kiwi a následné setkání s českými kamarády u jedné z nejoblíbenějších pláží Nového Zélandu.

27.07.2019Duckie_on_the_way
New Plymouth
New Plymouth

Co na vás čeká při návštěvě města New Plymouth.

20.07.2019VisitKiwiCZ
Napier
Napier

Kde se nachází novozélandské město Napier a co zajímavého můžete viět v jeho okolí.

01.07.2019VisitKiwiCZ
Tauranga
Tauranga

Kde se nechází město Tauranga a jaké zajímavosti můžeme navštívit v jeho okolí.

21.06.2019VisitKiwiCZ