Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Kaikoura

16.11.2018 VisitKiwiCZ

V malém městečku Kaikoura rozprostírajícím se na severo-západním pobřeží Jižního ostrova žije pouhých 3 500 obyvatel, přesto se v něm život ale jen tak nezastaví. Jedná se totiž o jednu z nejlepších lokalit na pozorování divokých zvířat. Díky rozmanité nabídce turistických atrakcí, které bývají na bucket listech nejednoho z nás, se sem každý den sjíždí mnoho cestovatelů z širokého okolí, kteří přináší do města velký kapitál. Nalézt tu můžete také obchody se suvenýry a vše, co se okolo turismu točí.

foto

Poloha

Fauna

Toto místo je domovem nejen stovek lachtanů, kteří tu mají na pobřeží rozsáhlou kolonii, ale je to také  ideální místo na pozorovací vyjížďky na velryby nebo delfíny. S delfíny tu můžete za asistence odborníků šnorchlovat a potápět se, stejně tak jako s lachtany. Ti nejsou jediní, kdo tu má svou chráněnou kolonii. Při procházce dále po pobřeží můžete narazit také na stovky racků, sedících jeden vedle druhého a střežící svá vejce nebo mladé ratolesti.

Velryby a delfíni

Zemětřesení

Stejně jako Christchurch, také Kaikoura se bohužel nachází v pásmu zlomů lytosferických desek, které zapříčiňují občasná menší či větší zemětřesení, která mohou v případě velkých otřesů způsobit i vlnu Tsunami.

Posledním větší zemětřesení, které dosáhlo síly 7,5 stupňů, udeřilo 14. listopadu 2016 a zapříčinilo kompletní devastaci hlavního tahu silnice State Highway 1 spojující hlavní přístav Jižního ostrova Picton s největším městem a hlavním mezinárodním letištěm Jižního ostrova Christchurch. Tím pádem se doprava mezi těmito městy velice zkomplikovala a prodloužila o téměř tři hodiny jízdy. Intenzivní opravy trvaly 1 rok, měsíc a den do úplného znovuotevření.

Pobřeží

Nenechte si ujít krásnou pohodovou procházku po pobřeží, při které můžete zvolit okruh provázející vás jak kolem hladiny oceánu v těsné blízkosti divokých zvířat, tak v jeho druhé polovině také horní částí tracku, který nabízí krásné výhledy.

fotka
Líbil se Vám tento článek?
Rotorua Rotorua Queenstown Queenstown

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak