Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Invercargill

19.11.2018 VisitKiwiCZ

Nejjižněji položené velké město (city) Nového Zélandu Invercargill je zároveň největším městem regionu Southland a jedním z nejjižněji položeným městem světa vůbec. Pod Invercargillem se přeci jen nachází ještě jedno malé městečko - Bluff, to je ale označováno jako town nikoliv city. Má tedy své vlastní jižní prvenství. 

Doprava

Tohle město je opravdu z ruky. Cesta autem z Christchurch sem trvá více jak 7 hodin a vede přes jedno z nejbližších větších měst v okolí Invercargill, Dunedin, do kterého se dostanete za zhruba 2,5 h. Podobně vzdálený je také severně položený Queenstown

Pokud chcete ušetřit čas a energii, pak můžete absolvovat cestu z Christchurch letecky. Na místní letiště vás sem dopraví malé vrtulové letadlo. Nejen, že se tak dotanete na místo určení za necelou hodinu a půl, ale také si budete moci užít krásných výhledů při přeletu nad horami východního pobřeží.

Poloha

Invercargill
Invercargill  zobrazit na Google

Co vidět

Oblast kolem Invercargill je oproti jiným částem Jižního ostrova spíše rovinatá a silně se tu rozmáhá zejména živočišné zemědělství. V okolí města se tak můžete těšit na nejedno setkání s hospodářskými zvířaty. Potkáte tu hodně krav chovaných zejména na mléko či velká stáda všudepřítomných ovcí.

Město jako takové je umístěno mimo hlavní trasu hlavních turistických cílů, a tak se často stává, že cestovatelé sem vůbec nezavítají. Pokud se ale přeci jen rozhodnete poznat Nový Zéland co možná nejkomplexněji a zavítáte i do zdejších krajů, pak pro vás máme alespoň několik základních tipů.

  • Queens park - centrální městský park nabízí klidná místa pro relax či procházku, vyznačené trasy pro běh a posilování včetně po cestě rozestavěných překážek na cvičení, golfové hřiště, rybník plný kachen i neplacenou mini zoo. Uprostřed parku se také nachází muzeum s kavárnou, do kterého je vstup rovněž zdarma.
  • Vodárenská věž - krásná stavba vodárenské věže.
  • McDonald - říkáte si prč zmiňujeme McDonald jako jednu z turistických atrakcí? Budova i jídla uvnitř vypadá a chutná stejně jako kdekoliv jinde. Jedná se ovšem nejjižněji položený McDonald na světě.
  • Velodrom - indoorová hala na velodrom.
Foto

Co vidět v okolí

Máte-li čas poohlédnout se po okolí, pak určitě nevynechejte návštěvu Fiordlandu s jednou nejoblíbenějších turistických aktivit - plavbou po Milford Sound. V okolí se nachází také hned několik oblíbených Great Walků:

Pro jejich návštěvu je ale nutná předchozí rezervace, a to několik měsíců, dokonce až rok před absolvování.

Pokud se vydáte z Invercargillu na jih a jiho-východ, pak vám doporučujeme:

  • Bluff - již zmiňované nejjižnější městečko Bluff. Zde můžete pro maximální výhled navštivit místní kopec, ze kterého se pak můžete vydat na track po pobřeží. V pláže můžete najít populární žlutý rozcestník, který ukazuje, jak vzdálená jsou zahraniční města.
  • Potápění se žraloky - Pokud milujete adrenalin, pak můžete právě v Bluffu můžete zažít jeden z dalších nezapomenutelných zážitků. Jedná se totiž o místo, odkud se podnikají výlety na pozorování velkých bílých žraloků - nejnebezpečnějších lidožroutů, které můžete buď jenom pozorovat z lodi nebo si dokonce vyzkoušet potápění v kleci.
  • Steward Island - Malinkatý ostrůvek nacházející se v těsné blízkosti na jih od hlavního Jižního ostrova je skutečným nejjižnějším místem Nového Zélandu. Díky jeho izolaci je právě zde velká šance spatření ptáka kiwi v divoké přírodě. I odsud se můžete vydat na plavbu za lidožravými žraloky.  
  • Slope Point - Nejjižnější bod Jižního ostrova s rozcestníkem ukazujícím vzdálenost nejbližších pevnin - Jižního pólu a Ekvádoru.
  • Cathedral Cave - Obří jeskyně na pláži přístupná za odlivu. Připravte si drobné jako vstupní poplatek. Hodit se vám může také čelovka nebo baterka. 

text

Vydáte-li se na jiho-východ po pobřeží, pak se můžete těšit na oblast zvanou Catlins, která je ideálním místem pro pozorování divokých tučňáků, lachtanů nebo delfínů. Také se zde nachází velkké množství úžasných vodopádů za nimiž není dlouhá cesta. A oblíbený maják Nugget Point.

Články blogerů

Líbil se Vám tento článek?
Dunedin Dunedin Rotorua Rotorua

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Podobné články

Northland pokračování
Northland pokračování

Zase sama, vstříc novým dobrodružstvím a krásám východní strany Northlandu.

24.01.2020 Duckie_on_the_way
AKO SI SPRÍJEMNIŤ POBYT V TURISTICKOM QUEENSTOWNE
AKO SI SPRÍJEMNIŤ POBYT V TURISTICKOM QUEENSTOWNE

Aj vy sa vyhýbate väčším mestám? Ak áno, tu máme pár tipov na spríjemnenie si preplneného Queenstownu!

28.04.2019 @madein_czechoslovakia_
Tongariro Alpine Crossing
Tongariro Alpine Crossing

Vysněný hike za sopečnými jezírky vysoko v horách se konečně stává skutečností.

05.04.2019 Duckie_on_the_way
Austrálie - Blue Mountains
Austrálie - Blue Mountains

Dost bylo pláže. Hurá za vodopády a zelenými vrcholky hor - jen kousek od Sydney.

17.12.2018 Duckie_on_the_way
Queen Charlotte track
Queen Charlotte track

Vyrážíme na třídenní 70 km dlouhý track po severních fjordech Jižního ostrova.

07.11.2018 Duckie_on_the_way
Z Motueky do Pictonu
Z Motueky do Pictonu

Končím v práci na sadu a odjíždím směrem do Pictnu. Mrkněte na tipy, kde se cestou zastavit.

30.10.2018 Duckie_on_the_way
Farewell spit
Farewell spit

Výlet do okolí nejsevernější části Jižního ostrova- slaná voda, lachtani i zelené kopce.

22.10.2018 Duckie_on_the_way
Arthur's Pass
Arthur's Pass

Nádherné výhledy i setkání s papouškem Kea na vrcholku Avalanche Peak.

20.09.2018 Duckie_on_the_way
Hokitika
Hokitika

Z ledovců do městečka Hokitika přes krásná místa v okolí.

12.09.2018 Duckie_on_the_way
Te Anau - Fiordland
Te Anau - Fiordland

Jak jsem se vydala i s celou zélandskou rodinou na průzkum Fiordlandu, krásného Národního parku ležícího na jihozápadě Jižního ostrova. V tomto článku se dozvíte o první části mého výletu do Fiordlandu -...

14.06.2018 Duckie_on_the_way

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak