Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Invercargill

19.11.2018 VisitKiwiCZ

Nejjižněji položené velké město (city) Nového Zélandu Invercargill je zároveň největším městem regionu Southland a jedním z nejjižněji položeným městem světa vůbec. Pod Invercargillem se přeci jen nachází ještě jedno malé městečko - Bluff, to je ale označováno jako town nikoliv city. Má tedy své vlastní jižní prvenství. 

Doprava

Tohle město je opravdu z ruky. Cesta autem z Christchurch sem trvá více jak 7 hodin a vede přes jedno z nejbližších větších měst v okolí Invercargill, Dunedin, do kterého se dostanete za zhruba 2,5 h. Podobně vzdálený je také severně položený Queenstown

Pokud chcete ušetřit čas a energii, pak můžete absolvovat cestu z Christchurch letecky. Na místní letiště vás sem dopraví malé vrtulové letadlo. Nejen, že se tak dotanete na místo určení za necelou hodinu a půl, ale také si budete moci užít krásných výhledů při přeletu nad horami východního pobřeží.

Poloha

Invercargill
Invercargill  zobrazit na Google

Co vidět

Oblast kolem Invercargill je oproti jiným částem Jižního ostrova spíše rovinatá a silně se tu rozmáhá zejména živočišné zemědělství. V okolí města se tak můžete těšit na nejedno setkání s hospodářskými zvířaty. Potkáte tu hodně krav chovaných zejména na mléko či velká stáda všudepřítomných ovcí.

Město jako takové je umístěno mimo hlavní trasu hlavních turistických cílů, a tak se často stává, že cestovatelé sem vůbec nezavítají. Pokud se ale přeci jen rozhodnete poznat Nový Zéland co možná nejkomplexněji a zavítáte i do zdejších krajů, pak pro vás máme alespoň několik základních tipů.

  • Queens park - centrální městský park nabízí klidná místa pro relax či procházku, vyznačené trasy pro běh a posilování včetně po cestě rozestavěných překážek na cvičení, golfové hřiště, rybník plný kachen i neplacenou mini zoo. Uprostřed parku se také nachází muzeum s kavárnou, do kterého je vstup rovněž zdarma.
  • Vodárenská věž - krásná stavba vodárenské věže.
  • McDonald - říkáte si prč zmiňujeme McDonald jako jednu z turistických atrakcí? Budova i jídla uvnitř vypadá a chutná stejně jako kdekoliv jinde. Jedná se ovšem nejjižněji položený McDonald na světě.
  • Velodrom - indoorová hala na velodrom.
Foto

Co vidět v okolí

Máte-li čas poohlédnout se po okolí, pak určitě nevynechejte návštěvu Fiordlandu s jednou nejoblíbenějších turistických aktivit - plavbou po Milford Sound. V okolí se nachází také hned několik oblíbených Great Walků:

Pro jejich návštěvu je ale nutná předchozí rezervace, a to několik měsíců, dokonce až rok před absolvování.

Pokud se vydáte z Invercargillu na jih a jiho-východ, pak vám doporučujeme:

  • Bluff - již zmiňované nejjižnější městečko Bluff. Zde můžete pro maximální výhled navštivit místní kopec, ze kterého se pak můžete vydat na track po pobřeží. V pláže můžete najít populární žlutý rozcestník, který ukazuje, jak vzdálená jsou zahraniční města.
  • Potápění se žraloky - Pokud milujete adrenalin, pak můžete právě v Bluffu můžete zažít jeden z dalších nezapomenutelných zážitků. Jedná se totiž o místo, odkud se podnikají výlety na pozorování velkých bílých žraloků - nejnebezpečnějších lidožroutů, které můžete buď jenom pozorovat z lodi nebo si dokonce vyzkoušet potápění v kleci.
  • Steward Island - Malinkatý ostrůvek nacházející se v těsné blízkosti na jih od hlavního Jižního ostrova je skutečným nejjižnějším místem Nového Zélandu. Díky jeho izolaci je právě zde velká šance spatření ptáka kiwi v divoké přírodě. I odsud se můžete vydat na plavbu za lidožravými žraloky.  
  • Slope Point - Nejjižnější bod Jižního ostrova s rozcestníkem ukazujícím vzdálenost nejbližších pevnin - Jižního pólu a Ekvádoru.
  • Cathedral Cave - Obří jeskyně na pláži přístupná za odlivu. Připravte si drobné jako vstupní poplatek. Hodit se vám může také čelovka nebo baterka. 

text

Vydáte-li se na jiho-východ po pobřeží, pak se můžete těšit na oblast zvanou Catlins, která je ideálním místem pro pozorování divokých tučňáků, lachtanů nebo delfínů. Také se zde nachází velkké množství úžasných vodopádů za nimiž není dlouhá cesta. A oblíbený maják Nugget Point.

Články blogerů

Líbil se Vám tento článek?
Dunedin Dunedin Rotorua Rotorua

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Tak trochu jiná reportáž
Tak trochu jiná reportáž

Jelikož blogů je hodně, rozhodly jsme se, rozuměj dvě pražské softballistky v nejlepších letech, poskytnout naše ojedinělé zážitky širší veřejnosti ve formě podcastů :)

02.12.2019
Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019 NZtko
WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019 @madein_czechoslovakia_
Coromandel
Coromandel

Cesta na poloostrov plný pláží včetně Hot water beach s horkou vodou či populárního Cathedral Cove.

08.10.2019 Duckie_on_the_way
Samoa - co vidět na Savai´i
Samoa - co vidět na Savai´i

Tipy na výlety na Somoiském ostrově Savai´i.

30.09.2019 VisitKiwiCZ