Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Hlídání dětí

17.08.2018 VisitKiwiCZ

Pracovali jste jako au-pair v jiných zemích, máte zkušenosti s dětmi, mladšího sourozence nebo jen prostě kladný vztah k dětem? Pak může být právě babysitting tou pravou prací pro vás.

Pokud přemýšlíte o tomto druhu práce, zamyslete se dobře nad tím, jestli máte dostatečné zkušenosti a odvahu na to starat se mnohdy o velice malé děti a jestli jste dostatečně zodpovědní. Každá rodina má odlišné požadavky, které mohou mnohdy zahrnovat přípravu pokrmů, noční hlídání nebo odvoz dětí do školy. Uvědomte si, že jste v cizí zemi, kde se řídí na druhé straně vozovky a zvažte, jestli jsou vaše řidičské schopnosti dostatečně dobré na to, abyste vozili v autě děti. Práce s nimi je celkově velice rozmanitá s ohledem na věk a počet dětí v rodině a také jejich zájmy.

Jednat se může o několik druhů babysittingu. Tím nejčastějším je práce pro vybranou rodinu, u které se na nějakou dobu usadíte. Sdílíte s nimi společnou domácnost, takže máte vyřešené bydlení a stravu a navíc dostáváte týdenní plat. Jedná se ale spíše o kapesné než plat, to právě proto, že máte již zdarma bydlení a jídlo, za které hodně ušetříte. Je to tak ideální práce do začátku, kdy získáte dostatek času na to, trochu se rozkoukat, zařídit si veškeré potřebné náležitosti a třeba koupit auto. Nevýhodou této práce je, že si vám rodina většinou hledá na delší dobu, aby si na vás děti zvykli. Jste tedy závislí na pobytu na jednom místě a nemůžete tolik cestovat a objevovat vzdálenější kouty země. Navíc pokud jdete za výdělkem, je určitě lepší zvolit práci v jiném sektoru, kde jste placeni od hodiny a můžete si napracovat velké množství hodin za týden.

Dalším rizikem je rodina samotná, která vám né vždy musí sedět. Žít v cizí domácnosti není snadné. Cizí lidé mají jiné návyky a zvyklosti a vy jste zpravidla tím, kdo se musí situaci přizpůsobit. Pokud si ale vyberete rodinu, která vám sedí, můžete naopak zažít spoustu skvělé zábavy a poznat život pravých Kiwies v přímém přenosu. Ochutnat jejich kuchyni a pozorovat specifika jejich kultury pod drobnohledem.

Další možností hlídání dětí je příležitostné hlídání s vlastním bydlením. To znamená, že dojíždíte do jejich domu v domluvené dny a hodiny. Výhodou je větší svoboda v době volna a možnost další práce. Nevýhodou je nutnost platit si vlastní bydlení a stravu. Plat tak bude jednoznačně vyšší než při pobytu v domě.

Poslední možností je práce pro agenturu, která zprostředkovávání hlídání dětí. V takovém případě můžete docházet do více rodin nebo hlídat děti přímo v nějakém dětském centru. Placeni jste pak danou agenturou a s rodinou neřešíte žádnou administrativu. Taková práce pro vás nemusí znamenat připoutání k jednomu místu na tak dlouhou dobu, ale také nemáte nikdy jistotu, kdy a kolik jí bude.

Hlídání dětí rozhodně není práce pro každého. Rozhodně to nedělejte, pokud k dětem nemáte vztah a chcete si jen vydělat peníze. Za prvé to není zrovna zlatý důl a za druhé by se tak mohla stát přítěží jak pro vás tak i pro danou rodinu. Pokud si naopak přítomnost dětí užíváte, rádi pro ně vymýšlíte aktivity, baví vás s nimi blbnout a společně se smát, pak vás tato práce může vyloženě naplňovat.

Stavebnictví Stavebnictví Sady Sady

Diskuze

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email