Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Festival Zažij Nový Zéland - reportáž

07.03.2019 VisitKiwiCZ Aktuality

Jak to všechno začalo

O doposud pořádané informační přednášky a přátelská setkání cestovatelů byl velký zájem. Tak se nám v hlavě pomalu začala rodit myšlenka, uspořádat celodenní akci, na které by se s Novým Zélandem mohla seznámit také široká veřejnost.

foto

Festival Zažij Nový Zéland

Jedinečný projekt, první ročník celodenní akce věnované čistě Novému Zélandu, se po mnohaměsíčních přípravách odehrál 16.2.2019 v prostorách pražského kina Dlabačov. 

Jeho cílem bylo uspokojit zájmy všech návštěvníků a nabídnout tak komplexní informace o zemi od těch nejzákladnějších geografických údajů, přes obecné informace a možnosti vycestování i osobní zkušenosti vybraných zástupců cestovatelů s odlišnými směry zájmu, nabídku tipů na návštěvu nejkrásnějších turistických míst, až po přiblížení kulturních zvyků maorských domorodců.

Jednotlivé odborné přednášky byly během celého dne prokládány soutěží krátkých cestovatelských a propagačních filmů, které dodávaly události úžasnou atmosféru. Ta byla dále doplněna výstavou obrazů a uměleckých předmětů z Nového Zélandu a ochutnávkou piva vyráběného z novozélandského chmele.

Po sečtení hlasovacích lístků a vyhlášení vítězů filmařů v jednotlivých kategorií a losování věcných cen pro účastníky hlasující v sále, byl jako zlatý hřeb večera odvysílán celovečerní film novozélandské produkce Hon na pačlověky, který sklidil velký ohlas mezi všemi přítomnými. Film samotný nabízel nejen zábavný příběh, ale byl také skvělou příležitostí, jak poznat rozmanitost novozélandské krajiny i možnost odposlechnout specifickou anglickou výslovnost, jíž byla věnována také jedna z odborných přednášek.

foto

Během festivalu panovala příjemná atmosféra, ve které se začaly přirozeně tvořit také nové vazby. Návštěvníci měli jedinečnou možnost navázat nové cestovatelské známosti, poptat se na zvídavé otázky zkušenějších dobrodruhů, nebo se na stánku VisitKiwi seznámit s vychytanými produkty na cesty jako jsou třeba cestovní popelníčky, které šetří životní prostředí, či vymazlené bezpečností batohy značky PacSafe chránící cennosti během cest.

Mnoho z přítomných o měsíc později bojovalo o možnost navštívit Nový Zéland v rámci získání Working Holiday víz, kterým jsme se na akci detailně věnovali a doufáme, že jsme všem poskytli maximálně užitečné informace pro jejich úspěšné obdržení.

VisitKiwi je a zůstane hrdým organizátorem této akce, která měla příležitost cestovatelům i široké veřejnosti alespoň na chvíli přiblížit jednu z nejvzdálenějších zemí světa a seznámit je s jejím neuvěřitelným kouzlem.

S radostí a elánem podporujeme mladé cestovatele a budeme moc rádi, když nám i vy udržíte svou přízeň v budoucích letech.

Tak třeba na viděnou na "Zažij Nový Zéland 2020".

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak