Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Cennosti na cestách pod kontrolou

Cestovatelé pozor - revoluce v bezpečnosti zavazadel je tady!

Vyhlašujeme konec nošení batohů na břiše, konec neustálým obavám o vaše cestovní doklady. Na náš e-shop právě přistály cestovní zavazadla a další vychytané produkty od firmy PacSafe, se kterými už nemusíme mít strach o své cennosti.

Nechte se inspirovat zajímavým rozhovorem, který vám jistě otevře nové obzory v oblasti bezpečnosti zavazadel na cestách. O co jde a v čem jsou vlastně tyhle batohy tak výjimečné? Na to jsme si pozvali Filipa, odborníka na slovo vzatého, který je zástupcem jediného českého distributora těchto vychytaných cestovních pomůcek v Čechách.

ROZHOVOR

Ahoj Filipe, v první řadě by nás zajímalo, proč by se cestovatelé měli zajímat o produkty PacSafe. Je na cestách opravdu tak nebezpečno?

Ahoj, bohužel je to tak. Ať už cestujete přes celý svět nebo se jen procházíte po Praze, nebezpečí krádeže na vás může číhat na každém rohu. Přeplněné dopravní prostředky, náměstí či turistické památky jsou místy, kde se nejčastěji setkáte s klasickými pouličními „lapky“. Ti při vaší nepozornosti v lepším případě nepozorovaně vniknou do vašich batohů či kapes, odkud si „vypůjčí“ nejčastěji peněženku či jinou rychle dostupnou cennost. V horším případě vám při vykrádání ještě zničí zavazadlo, to když nechtějí ztrácet čas rozepínáním zipů či kapes a svou cestu si jednoduše prořežou nožem.

Vedle klasického kapsářství tu pak máme samozřejmě odcizení celého zavazadla, vykrádání aut a v dnešní době také nový způsob zneužívání dat z čipů vašich elektronických dokladů či platebních karet. Všichni z vás, kteří mají na své kartě aktivované bezkontaktní platby (což je naprostá většina) jsou v tomto případě ohroženi. Stačí, když se zloděj přiblíží do dostatečné blízkosti k vaší peněžence, kam i přes batoh přiloží čtečku karet. Ta vám pak může okamžitě strhnout zlodějem zadanou platbu z vaší karty (pokud to dovolí váš limit bezkontaktní platby bez PINu).

I přesto, že konkrétně Nový Zéland je velmi bezpečnou zemí, krádeže a vykrádání zejména backpackerských aut, ve kterých vozíte veškeré vaše cennosti, není ničím neobvyklým. 

Jakým způsobem tomu produkty PacSafe mohou zabránit?

Naše produkty vypadají na první pohled jako jakékoliv jiné cestovní zavazadlo. Jejich jedinečnost ovšem spočívá v obsahu velkého množství nenápadných patentovaných bezpečnostních prvků, díky kterým zůstanete v klidu i v přelidněném davu.

 

Jaké konkrétní bezpečnostní prvky vaše produkty nabízí?

Základní ochranou proti pouličním lapkům je zajištění zipů všech kapes pomocí unikátního systému zámečků, které každého rychlo-zlodějíčka rázně odradí.

Proti sofistikovanějším způsobům okrádání jsou pak cestovní brašny a batohy chráněny vnitřní na oko neviditelnou sítí ocelových lanek eXomesh®, které chrání proti prořezání. Ramenní popruhy jsou chráněny podobným systémem dvou zapletených lanek z dyneemy v systému Carrysafe®, takže vám nikdo ani neuřízne celý batoh přímo ze zad, či pokud je zamčený k nějakému pevnému objektu.

K rychlému zabezpečení zavazadla slouží další vychytávka, jíž je bezpečnostní přeska PopNLock, která vám umožní připnout a uzamknout batoh za jeden z ramenních popruhů např. ke stolu nebo zábradlí.

Pro ochranu vašich dokladů před zneužitím pak slouží speciální kapsa na peněženku, doklady a jiné drobné cennosti chráněná systémem RFIDsafe®, který blokuje jakékoliv nevyžádané transakce.

Jednotlivé produkty naší nabídky jsou různou kombinací bezpečnostních systémů, jejichž kompletní obsah se vždy dozvíte u popisu konkrétního produktu.

Nejčastější způsob cestování na Novém Zélandu je v dodávce, ve které se tzv. backpackeři nejen přesouvají z místa na místo, ale také v ní bydlí. Uchovávají tu tak veškerý svůj majetek včetně cenností jako jsou fotoaparáty, kamery, počítače nebo finance.

To, že auto není trezor, se dočítáme na každém českém parkovišti, ale kam si své cennosti schovat, je-li auto naším domovem?

Jelikož je Nový Zéland velký prostor s malým osídlením, vykrádání kapes v tlačenicích není zrovna zásadní hrozbou. Naopak problémová jsou právě opuštěná místa. Pokud lidé opouští svůj campervan na delší čas z důvodu třeba vícedenního tracku, pak dávají místním zlodějíčkům ideální příležitost i dostatek času k nerušené návštěvě jejich vozu. Nechat si ale kvůli takové hrozbě ujít všechny místní krásy by byla bláznivina, proto našim cestovatelům radíme řídit se alespoň základními postupy:

  • Cennosti – ideálně v autě žádné cennosti nenechávejte (vezměte si je s sebou nebo si je za menší poplatek uložte v místním infocentru či některém z hostelů). Pokud není jiná možnost, nenechávejte alespoň drahé věci na očích. V ideálním případě je v autě dobře schovejte na místo, kam se případný zloděj nepodívá. Co třeba do špinavého prádla?:-)
  • Parkování – pokud je to možné, vyhýbejte se opuštěným temným parkovištím a nenechávejte své auto dlouho bez dozoru. Pokud uvidíte na parkovišti rozbité sklo, pak už tu zřejmě k nějakému vykrádání došlo, a je proto lepší zvolit jinou lokalitu

 

S vašimi bezpečnostními pomůckami by ale mohlo být všechno jinak. Jaké konkrétní produkty bys našim backpackerům doporučil?

Jak říkáš, ideální je nenechávat žádné cennosti v autě. Na výlety do přírody bych tak doporučil třeba batoh Venturesafe o obsahu 25 litrů, který kromě mnoha bezpečnostních prvků disponuje např. prostorem pro vodní vak i místem pro notebook, kapsu na láhev i nastavitelný, odnímatelný bederní pás. V nabídce máme samozřejmě mnoho dalších modelů. Každý si tak jistě vybere takový, který jemu osobně sedí nejvíce.

Jste-li vášnivými fotografy, jistě pak oceníte 17 litrový bezpečnostní fotobatoh, který nabízí prostor nejen pro váš notebook, ale také zrcadlovku s náhradními objektivy, kterou můžete během vašich cest pohodlně a rychle vyndávat skvěle přístupnou boční kapsou. 

Na kratší výlety do města se vám pak může na nejcennější maličkosti, jako jsou doklady, finance a klíče od auta, hodit bezpečnostní ledvinka. I ta disponuje neprořezatelným ocelovým lankem, zámky zipů a RFID systémem proti zneužití čipových karet.

Pokud opravdu musíte nechat některé ze svých ceností v autě, pak určitě doporučuji nenechávat je na viditelném místě. Dobře je schovejte a uzamkněte k něčemu pevnému (např. k rámu sedačky) k tomu vám může skvěle posloužit bezpečnostní síť, kterou můžete použít na jakýkoliv typ zavazadla. Dle potřeby můžete zvolit velikost o 120 nebo 85 litrech.

Pro méně náročné pak postačí například ochranné uzamykatelné lanko nebo nějaký z cestovních zámečků.

Pokud bychom přeci jen vyráželi do rušnějšího města či na výlet mezi davy lidí, jaké produkty by se nám mohly hodit?

V takovém případě přichází na řadu všemožné typy našich bezpečnostních batohů, taštiček a ledvinek.

V nabídce máme také velice užitečné nanápadné kapsičky pod oblečení, které lze nosit dle vašeho výběru kolem pasu, přes rameno nebo třeba připevněné na podprsence. Do nich se vám bezpečně vejdou základní cennosti jako například klíče od auta, peníze nebo doklady.​

V neposlední řadě bych pak také rád zmínil naše peněženky a kryty na platební karty, které disponují systémem RFID bránícím proti nechtěným bezkontaktním převodům financí či dat.

To vypadá skvěle. I my osobně jsme si vaše produkty na cestách vyzkoušeli a jsou vlastně důvodem, proč jsme vás oslovili ke spolupráci. Za výrobky v našem e-shopu si vždycky stojíme a vybíráme jen ty skutečně ověřené. Věříme, že tohle je opravdu trefa do černého, která pomůže usnadnit dosavadní cestování nejednomu dobrodruhovi.

 

Chtěl by si nám říct ještě něco závěrem?

I přesto, že jste jistě zdatnými organizátory a vše můžete mít na svých cestách dopředu promyšlené a naplánované, cestování s sebou mnohdy přináší neočekáváné situace, kterým je třeba čelit. Ať už se jedná o náhlou rapidní změnu počasí, poruchu auta nebo třeba ztrátu dokladů, během vašich cest mohou nastat chvíle, ve kterých budete přemýšlet, jestli to všechno byl vlastně dobrý nápad. Věřte, že byl!

Cestování je ten nejlepší způsob zhodnocení peněz, který vás nejen činí šťastnými, ale také silnějšími a sebevědomějšími osobnostmi. Každé nové místo, každá nová zkušenosti (a to i ta negativní) vás posouvá dál. A i když události samozřejmě nemůžeme nikdy úplně ovlivnit, je možné jim svým chováním předcházet. Ochrana vašeho zdraví a osobních cenností by tak měla být mezi prvními na žebříčku cestovatelských hodnot.

Distribucí produktů PacSafe se snažíme učinit cestování zase o trochu bezpečnější a klidnější. Ať už vám vyjde cesta na Nový Zéland nebo se budete jen potulovat po domácí krajině, přeji  všem cestovatelům mnoho šťastných a bezpečně procestovaných kilometrů.

Díky moc za tvůj čas, který si věnoval čtenářům i za to, že nám díky svým produktům pomáháte cestovat s čistou hlavou.

fotka

Cestovatelé, zvažte své možnosti, počáteční investice do kvalitních produktů vám někdy může ušetřit nejednu vrásku na čele a hlavně klid v duši.

Zaujala-li vás naše nabídka, podívejte se na kompletní přehled nabízených bezpečnostních batohů, peněženek i dalších ochranných prvků na našem e-shopu.

Přejeme vám mnoho poklidných a bezpečně ujetých i nalétaných kilometrů.

Líbil se Vám tento článek?
Tongariro Alpine Crossing Tongariro Alpine Crossing ČO URČITE NEPREMEŠKAŤ V MT. COOK!!! ČO URČITE NEPREMEŠKAŤ V MT. COOK!!!

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak