Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Austrálie - Sydney

Je to tady, přistávám na letišti v Sydney, kde mě čeká nekonečný 4 hodinový čekání na přílet mojí lásky. Bylo to nekonečný! Ale dočkala jsem se :-)

Na letišti nás vyzvedával Artur, Tomův kamarád, u kterého (s kterým) budeme trávit celý pobyt. Veze nás rovnou k sobě domů, abychom si vybalili, dali se trochu do kupy a odpočali si. V bytě bylo v tu chvíli dost plno. My dostali jejich pokoj s manželskou postelí, kde jsme spali dohromady s Matym, Artur byl chudák odkázán na gauč a Terka (manželka) spala s malou holčičkou na matračce v pokojíčku společně s Alexem, jejich synem. Do toho byla ještě na návštěvě po celou dobu Terčina maminka, takže v bytě bylo veselo. 

My jsme byli ale super vděční za luxus, který nám byl poskytován. Austrálie probíhala podstatně jinak než Zéland. Všechno bylo v rukou Artura, a já si tak mohla očistit hlavu od všeho cestovatelského plánování. Šlo mi to tak dobře, že jsme během prvních pár dní totálně ztratila přehled o tom, co je za den a kolikátýho. Tak se pozná kvalitní dovolená.

Sydney

První dny jsme trávili v Sydney. Na naší lokální pláži Manly beach, u které nám hned druhý den Tom všem koupil surfy, abychom se měli na čem zlepšovat. Holčičích prken moc nebylo, a tak jsem měla na výběr, buď hodně dlouhý a nebo pro mě trochu chalange prkno. Nakonec jsme zvolila chalange s tím, že pokud to bude opravdu moc, budeme ho moct vrátit a doplatit za to delší. I Mates se dočkal svýho prvního prkna. Dostal skvělýho mini pěňáka, a tak jsme se všichni nemohli dočkat prvních vln.

První zkušební den dopadl skvěle. Prkno mi sedělo. Hned jsem se stavěla a jezdilo se mi dobře. Dost mě tu ale překvapilo počasí. Nebylo vůbec takový vedro, jak jsem si představovala. Joo, bylo teplo, ale nebylo to tak šílený. Navíc skoro každý večer byla bouřka nebo pršelo. Jeden z prvních večerů, jsme se vydali s kýblem zmrzliny na výhled na skálu s výhledem na oceán a později i bouřku v dálce. Vypadalo to skvěle, mělo to jen jedinou chybu- sandflies. Achjo, zase ty potvory! Vyhnaly nás celkem rychle a samozřejmě sežrali nejvíc mě. Ale i tak to bylo krásný, bohužel blesky se mi i přes velkou snahu vyfotit nepovedlo.

fotka

Taronga Zoo

Další den jsme vyrazili s Tomem, Matym a Alexem do Taronga zoo v Sydney. Nejvíc jsem se samozřejmě těšila na australský druhy zvířat, který jsme nikdy předtím neviděla, jako třeba koaly.

Nejsem sice zastáncem turistickejch atrakcí a show, ale zašli jsme se na jednu v zoo poodívat. Šlo o show lachtanů - byla vtipná a navíc jsme se dozvěděli tam i pár nových informací. Třeba, že tady trénují lachtany, aby vynášeli odpadky z oceánu. WOW!:-) Jen aby takhle vytrénovaný byli i lidi....

Kromě australských zástupců se tu samozřejmě můžete těšit i z mnoha dalších druhů zvířat jako jsou opice, žirafy aj...

Zoo byla moc pěkná a nabízela i pár krásných výhledů na Opera house a Harbours bridge, dvě největší ikony Sydney. 

Soukromá vyjížďka lodí

Další den nás vzal Artur na vyjížďku lodí, takže jsme měli šanci vidět všechny ikony Sydney ještě jednou. Tentokrát hodně zblízka. Naloďování pro nás český Pepíky bylo trochu stresující, protože ve vodě tu i u břehu plavou tzv. Blue bottles, malinký průsvitný medůzky s dlouhejma modrejma lepivejma šlahounkama, jejichž žehnutí bolí jako čert. Tomáš musel držet loď, takže doufal, že ho minou.

Všechno dobře dopadlo, my se nalodili a vyrazili na dobrodružnou cestu po okolí. Na cestě jsme přímo podjížděli pod Harbour brigde a dojeli až do Darling harbour, hned vedle Opera house. Všechny tyhle hlavní ikony Sydney jsme tak měli téměř na dosah ruky.

Tady bohužel nemůžeme loď parkovat, takže jenom projíždíme přístavem na kukandu.

Pak pokračujeme dál, na skrytou pláž, kde si dáme sváču a šnorchlování. Nikde nikdo, jen pár zaparkovaných jachet, a my tak měly pláž úplně pro sebe.

Po tomhle výletu jsme už vyrazili zpátky domů, protože nás zítra čeká asi deseti denní road surf trip ze Sydney po východním pobřeží do Queenslandu na Gold coast, a my chceme pomoci Arturovi zabalit a taky nakoupit nějaké jídlo na cestu.

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Podobné články

AKO SI SPRÍJEMNIŤ POBYT V TURISTICKOM QUEENSTOWNE
AKO SI SPRÍJEMNIŤ POBYT V TURISTICKOM QUEENSTOWNE

Aj vy sa vyhýbate väčším mestám? Ak áno, tu máme pár tipov na spríjemnenie si preplneného Queenstownu!

28.04.2019@madein_czechoslovakia_
Práce na sadu
Práce na sadu

Přijela jsem do města, kde bych se chtěla na nějakou dobu usadit a najít na pár týdnů práci. Zadaří se?

04.10.2018Duckie_on_the_way
Queenstown a Wanaka
Queenstown a Wanaka

Dvoudenní výlet do okolí Queenstown a Wanaky pro mě byl neuvěřitelným zážitkem, díky kterému se tahle oblast stala jedna z mých nejoblíbenějších na celém...

12.08.2018Duckie_on_the_way
Práce Au-Pair
Práce Au-Pair

Mé první měsíce na Novém Zélandu s Kiwi rodinou.

19.07.2018Duckie_on_the_way

Nejnovější články

Ze života cherry pickera
Ze života cherry pickera

Jak to chodí na třešních a jak utratit vydělané peníze?

24.10.2019NZtko
WHS víza v KANADE
WHS víza v KANADE

Niektorí z vás sa chystajú do Kanady alebo o nej premýšľajú. Preto som pre vás pripravila článok, v ktorom sa dočítate nielen o working holiday vízach, ale aj o praktických radách, ktoré by vám mohli...

16.10.2019@madein_czechoslovakia_
Coromandel
Coromandel

Cesta na poloostrov plný pláží včetně Hot water beach s horkou vodou či populárního Cathedral Cove.

08.10.2019Duckie_on_the_way
Samoa - co vidět na Savai´i
Samoa - co vidět na Savai´i

Tipy na výlety na Somoiském ostrově Savai´i.

30.09.2019VisitKiwiCZ
Samoa - co vidět na Upolu
Samoa - co vidět na Upolu

Poznejte Samou, místo, na které byste se z Čech jen těžko podívali, máte teď na dosah ruky.

VisitKiwiCZ