Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Austrálie - Sydney

Je to tady, přistávám na letišti v Sydney, kde mě čeká nekonečný 4 hodinový čekání na přílet mojí lásky. Bylo to nekonečný! Ale dočkala jsem se :-)

Na letišti nás vyzvedával Artur, Tomův kamarád, u kterého (s kterým) budeme trávit celý pobyt. Veze nás rovnou k sobě domů, abychom si vybalili, dali se trochu do kupy a odpočali si. V bytě bylo v tu chvíli dost plno. My dostali jejich pokoj s manželskou postelí, kde jsme spali dohromady s Matym, Artur byl chudák odkázán na gauč a Terka (manželka) spala s malou holčičkou na matračce v pokojíčku společně s Alexem, jejich synem. Do toho byla ještě na návštěvě po celou dobu Terčina maminka, takže v bytě bylo veselo. 

My jsme byli ale super vděční za luxus, který nám byl poskytován. Austrálie probíhala podstatně jinak než Zéland. Všechno bylo v rukou Artura, a já si tak mohla očistit hlavu od všeho cestovatelského plánování. Šlo mi to tak dobře, že jsme během prvních pár dní totálně ztratila přehled o tom, co je za den a kolikátýho. Tak se pozná kvalitní dovolená.

Sydney

První dny jsme trávili v Sydney. Na naší lokální pláži Manly beach, u které nám hned druhý den Tom všem koupil surfy, abychom se měli na čem zlepšovat. Holčičích prken moc nebylo, a tak jsem měla na výběr, buď hodně dlouhý a nebo pro mě trochu chalange prkno. Nakonec jsme zvolila chalange s tím, že pokud to bude opravdu moc, budeme ho moct vrátit a doplatit za to delší. I Mates se dočkal svýho prvního prkna. Dostal skvělýho mini pěňáka, a tak jsme se všichni nemohli dočkat prvních vln.

První zkušební den dopadl skvěle. Prkno mi sedělo. Hned jsem se stavěla a jezdilo se mi dobře. Dost mě tu ale překvapilo počasí. Nebylo vůbec takový vedro, jak jsem si představovala. Joo, bylo teplo, ale nebylo to tak šílený. Navíc skoro každý večer byla bouřka nebo pršelo. Jeden z prvních večerů, jsme se vydali s kýblem zmrzliny na výhled na skálu s výhledem na oceán a později i bouřku v dálce. Vypadalo to skvěle, mělo to jen jedinou chybu- sandflies. Achjo, zase ty potvory! Vyhnaly nás celkem rychle a samozřejmě sežrali nejvíc mě. Ale i tak to bylo krásný, bohužel blesky se mi i přes velkou snahu vyfotit nepovedlo.

fotka

Taronga Zoo

Další den jsme vyrazili s Tomem, Matym a Alexem do Taronga zoo v Sydney. Nejvíc jsem se samozřejmě těšila na australský druhy zvířat, který jsme nikdy předtím neviděla, jako třeba koaly.

Nejsem sice zastáncem turistickejch atrakcí a show, ale zašli jsme se na jednu v zoo poodívat. Šlo o show lachtanů - byla vtipná a navíc jsme se dozvěděli tam i pár nových informací. Třeba, že tady trénují lachtany, aby vynášeli odpadky z oceánu. WOW!:-) Jen aby takhle vytrénovaný byli i lidi....

Kromě australských zástupců se tu samozřejmě můžete těšit i z mnoha dalších druhů zvířat jako jsou opice, žirafy aj...

Zoo byla moc pěkná a nabízela i pár krásných výhledů na Opera house a Harbours bridge, dvě největší ikony Sydney. 

Soukromá vyjížďka lodí

Další den nás vzal Artur na vyjížďku lodí, takže jsme měli šanci vidět všechny ikony Sydney ještě jednou. Tentokrát hodně zblízka. Naloďování pro nás český Pepíky bylo trochu stresující, protože ve vodě tu i u břehu plavou tzv. Blue bottles, malinký průsvitný medůzky s dlouhejma modrejma lepivejma šlahounkama, jejichž žehnutí bolí jako čert. Tomáš musel držet loď, takže doufal, že ho minou.

Všechno dobře dopadlo, my se nalodili a vyrazili na dobrodružnou cestu po okolí. Na cestě jsme přímo podjížděli pod Harbour brigde a dojeli až do Darling harbour, hned vedle Opera house. Všechny tyhle hlavní ikony Sydney jsme tak měli téměř na dosah ruky.

Tady bohužel nemůžeme loď parkovat, takže jenom projíždíme přístavem na kukandu.

Pak pokračujeme dál, na skrytou pláž, kde si dáme sváču a šnorchlování. Nikde nikdo, jen pár zaparkovaných jachet, a my tak měly pláž úplně pro sebe.

Po tomhle výletu jsme už vyrazili zpátky domů, protože nás zítra čeká asi deseti denní road surf trip ze Sydney po východním pobřeží do Queenslandu na Gold coast, a my chceme pomoci Arturovi zabalit a taky nakoupit nějaké jídlo na cestu.

Duckie_on_the_way

Líbil se Vám tento článek?

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak