Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Aplikace a weby

VisitKiwiCZ Cestování

Ať chcete nebo nechcete, mobilní telefon a notebook jsou dnes jedněmi z nejdůležitějších pomocníků každého cestovatele, a pokud ho umíte správně využít, dovede vám ušetřit spoustu času, peněz a objevit plno zajímavých míst.

Vybrali jsme proto pro vás ty, které při cestách nejvíc pomohly nám. Ve většině případů se vyskytují v desktop i mobilní verzi.

Život v campervanu

Bezplatná online/offline mapa Nového Zélandu s vyznačením věcí, které vás budou zajímat. V prvé řadě zde najdete seznam kempů rozdělených pro certifikované campervany a ostatní auta. Dále rozdělených také podle ceny, a to od bezplatných až po ty nejdražší.

Určitě využijte čerpací stanice a obchody. Velmi často jsme také hledali sprchy (teplé/studené), veřejné záchody, prádelny anebo třeba kohoutek s pitnou vodou a veřejnou wifi.

V neposlední řadě naleznete také seznam zajímavých turistických míst ve vašem okolí.

Ve všech případech máte k dispozici také komentáře a hodnocení dalších uživatelů a na rozdíl od ostatních aplikací velice často i mnoho aktuálních.

Aplikace na Itunes i GoogleStore.

Opět bezplatná mapa zaměřující se na místa pro kempování s možností použití offline. Používali jsme zejména v kombinaci s Campermate, kdy se občas stane, že kemp není označen v Campermate, ale ve Wikicamps je a naopak.

Aplikace zdarma k dispozici na IOS, Android i Windows.

Další aplikace na stejném principu, která vám usnadní hledání nejlepšího kempoviště. Vyzkoušejte, jaká vám sedí nejvíce nebo jejich použití pro dosažení nejlepšího výsledku kombinujte.

Aplikace zdarma k dispozici na IOS i Android.

Velmi užitečná aplikace, která vám vyhledá čerpací stanice v okolí s nejlevnějším benzínem či naftou. 

Aplikace zdarma ke stažení na  IOS a Android.

Mapy a navigace

Velice užitečná offline mapa a navigace, kterou vám může spolehlivě nahradit googlemaps. Do map si můžete ukládat své body zájmu a dopředu si tak plánovat cestu. Je zde vyznačeno i mnoho treků, takže se neztratíte ani pěšky. Navíc můžete své uložené body sdílet s přáteli a podělit se tak o své objevy na cestách.

Klasika, kterou každý zná. Na WiFi si postahujte offline mapy obou ostrovů a máte vyřešenou spolehlivou navigaci, když navíc budete online, máte možnost výpočtu nejrychlejší trasy dle aktuálního provozu. 

Cestujete-li ve skupině, bude se vám možná hodit také funkce sdílené polohy s přáteli, kterou aktivujetev nastavení.

Jsou cestovateli velice chválenou aplikací zejména při využívání navigace mimo silnice, tam mnohdy trumfne i samotný google. Můžete si zde tvořit vlastí body i využívat další uživatelská nastavení. Doporučujeme taktéž stáhnout do telefonu a využívat offline, jedině tak máte jistotu, že vás nenechají ve štychu mimo signál.

Ke stažení pro Android i IOS.

Skvělá a propracovaná navigace pro orientaci v terénu. Ideální pomocník na vícedenních tracích i krátších toulkách po přírodě. 

Ke staží pro Android.

Velmi podrobné topografické mapy, které si můžete postahovat i offline. Věřte tomu, že treky na Novém Zélandu nevedou vždy vyšlapanou cestou jako u nás a dobrá topografická mapa vám tak dovede ušetřit nejednu starost.

Stažení aplikace pro Android.

Předpověď počasí

Předpovědí počasí můžete používat celou řadu. Co se vám však na Novém Zélandu může hodit, jsou velmi přesné lokální předpovědi, protože ikona sluníčka v Nelsonu a teplota 25 stupňů zdaleka nemusí znamenat, že podobné počasí bude i o 30 kilometrů dál. Nejednou budete svědky naprostého opaku a v tomto směru se norské Yr ukázalo jako velmi platný nástroj. Byť zde na něj nelze určitě spoléhat ve stejné míře jako v ČR.

Plánujete náročnější trek v horách, jdete na ryby, surfovat nebo se jen chcete projet na kajaku? Jen těžko budete hledat konkurenci českého Windy, a jen málokde jinde tahle aplikace může být nápomocná tak jako na Novém Zélandu. Srážky, sníh, směr větru či vln, jejich výška, frekvence atd. – to všechno a mnoho dalšího se vám může hodit. Věřte tomu, že jinak nejednou potáhnete surf z moře s tím, že to prostě nejde, ačkoliv to z pevniny vypadalo stejně jako včera.

Pokud jste vášnivými surfaři, je dost možné, že o této aplikaci neslyšíte poprvé. Jedná se o každodenní detailní přehled surfových spotů a předpověď vln včetně jejich kvality, tvaru, síly, směru větru apod.

Pozorování polární záře není na Novém Zélandu nic jednoduchého. Je třeba vyčkat na ideální podmínky, ve kterých se snoubí vaše správná poloha (na velmi temném, světlem neznečištěném místě), jasná obloha a správná předpověď magnetického záření. Stáhněte si speaciální aplikaci, která vás upozorní na vhodné dny k pozorování. Na vás je pak přizpůsobit se situaci a být ve správný čas na správném místě.

Ke stažení pro IOS a Android

foto

Komunikace

Základní komunikační kanály pro spojení s rodinou a přáteli, sdílení fotek, videí a volání přes internet jistě znáte. Zde tedy jen jejich stručný seznam:


Kromě nich se vám bude jistě hodit cizojazyčný slovník, který budete mít vždy po ruce, mezi skvěle fungujícími překladači bychom zmínili zejména:

Výhodou tohoto překladače je rychlost, nezávislost na internetu a nabídka podobných slov, nepřeloží vám ale delší souvislé texty.

Nejprofláklejší, skvěle fungující překladač, který vám pomůže nejen s angličtinou, ale i všemi dalšími světovými jazyky. S rezervou vám přeloží i větná spojení a celé texty. Má také funkci překladu nápisů z fotografií aj. Pracuje online, ale je možné si vybranou řes stáhnout, což určitě doporučujeme.

Finance a náklady

Cestujete-li v partě nebo i páru, jistě oceníte skvělou aplikaci, která bude držet veškeré vaše výdaje pod kontrolou. Neřeště kdo co platí, jednoduše zapisujte veškeré výdaje do aplikace. Můžete vždy zadat kdo platil a mezi jaké členy skupiny se to má rozpočítat. Vyberete si pak určitý poměr nebo přesnou částku, kterou má kdo zaplatit.

Navíc aplikace umí i platby v jiných měnách, takže nemusíte nic přepočítávat. Když nastane doba vrácení dluhů, aplikace pak jednoduše vyhodí údaj, kdo má komu kolik dát. Jednoduché, účelné a spolehlivé řešení neustálého počítání a zapomínání plateb, které vám ulehčí život.

Platební karta Revolut vám zlevní zahraniční transfery peněz a navíc poskytne výběry z bankomatů zdarma. Kompletní informace nalzente v externím článku zde.

  • BANKOVNÍ APLIKACE VAŠÍ BANKY

Pokud cestujete na delší dobu nebo máte v plánu na Novém Zélandu pracovat, jistě si budete zakládat také novozélandský bankovní účet. K tomu se vyplatí zřídit i internetové bankovnictví, stejně jako k vašemu českému účtu, abyste tak měly veškeré svoje finance neustále pod dohledem.

Fotky a videa

Pro úpravu fotek se nám nejvíce osvědčila aplikace Snapseed, díky které vykouzlí dokonalou fotku každý laik. Je velmi propracovaná, takže lze fotku opravdu do detailu vylepšovat, zároveň je ale uživatelska velmi jednoduchá, takže ji může používat opravdu každý.

Ke stažení pro IOS i Android.

Pro stříhání videí pak můžeme laikům maximálně doporučit uživatelsky velmi přátelskou aplikaci vytvořenou společností GoPro, se kterou během několika minut vykouzlíte krásnou video vzpomínku, kteoru mžete rovnou sdílet na sociální sítě. 

Aplikaci je možné stáhnout jak do telefonu tak i přímo do počítače. 

Slevy a šetření

Možností jak na Novém Zélandu ušetřit je mnoho. Můžete si stáhnout užitečné aplikace, slevové karty či jen být ve správnou dobu na správném místě. Více informací a typů jak ušetřit najdete v samostatném článku.

Mezi doporučené aplikace bychom určitě zařadili:

Webový portál podobný českému slevomatu nabízí akční slevy na mnoho turistických aktivit i další služby, které se vyplatí mít stále po kontrolou. Stáhněte si aplikaci do mobilu a žádná skvělá nabídka vám už neunikne.

Ke stažení pro IOS a Android.

  • ALPIKACE VAŠEHO MOBILNÍHO OPERÁTORA

Díky konkurenčnímu boji mobilních operátorů se můžete u každého poskytovatele těšit ze speciálních výhod, na které láká nové zákazníky. Některé z nich mohou být přístupné pouze přes aplikaci. Nabídky jsou mnohdy velice zajímavé, takže jejich stažení určitě doporučujeme.

Jak vybrat mobilního operátora se dočtete v našem článku Telefon a internet.

Vzdělání a zajímavosti

Skvělá aplikace na poslouchání podcastů, která vám zpříjemní dlouhé cesty i práci na sadu je ideálním způsobem jak spojit příjemné s užitečným.

Aplikace nabízející možnost uložení zajímavého článku na internetu na později.

Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android mohou využít skvělé aplikace pro orientaci na noční oblaze, která vám pomůže prozkoumat neznámá souhvězdí nám tak cizí jižní oblohy.

Další tipy

Používáte nějaké další užitečné aplikace, o které byste se rádi podělili s ostatními? 

Kontaktujte nás na facebooku nebo pomocí kontaktního formuláře a pomozte nám i ostatním cestovatelům k lehčímu životu :-)

Tento článek byl připraven ve spolupráci s cestovateli z Czechtheworld.com.

Knihy o Novém Zélandu

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Roční cestovní pojištění na Nový Zéland

Novinky na Váš email