Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Angličtina

25.01.2019 VisitKiwiCZ Cesta

Rádi byste vyrazili na Nový Zéland, ale více než z neudělení víz máte strach z úrovně vaší angličtiny?Pak vězte, že to, co vám stále dokola omílají všichni známí, je skutečně pravda. Angličtinu se nejlépe naučíte právě v zahraničí.

Na rovinu - Nový Zéland není zrovna místem se vzorovým a srozumitelným přízvukem ideálním pro začátečnické lekce. Na druhou stranu má tato země nepřeberné množství jiných krás, které tyto maličkosti rychle zastíní. Strach z angličtiny by tak rozhodně neměl vaše rozhodnutí navštívit tuto krásnou zemi ovlivnit.

Základní pravidlo

Nejnáročnější pro vás bude samotný příjezd do země. Nové místo, noví lidé, podivná angličtina a spousta zařizování. Právě to nejvíce prověří vaše odhodlání. Důležité je se nebát mluvit. V tom by vám místní měli celkem pomoci, jsou totiž z velké většiny velice vřelí, přátelští a komunikativní.

Buďte ale připraveni, že kromě problémů s klasickou angličtinou na vás čekají také nástrahy místního přízvuku, který se v mnoha směrech od toho amerického či britského velmi liší. Novozélanďané mají také některé zažité fráze a přejatá maorská slova, která se jinde na světě vůbec nepoužívají.

Z toho ovšem budete překvapeni stejně jako anglický rodilý mluvčí, což znamená, že nebudete zdaleka jediní, kdo místním nerozumí, a proto není třeba lámat si s tím hlavu.

TIP: Pro představu jsme pro vás připravili článek 32 slangových kiwi výrazů a jak je použít, ve kterém najdete ochutnávku místní mluvy. 

 

CO UDĚLAT PRO ZLEPŠENÍ POROZUMĚNÍ A JISTOTY NA CESTÁCH?

Studium před odjezdem

Každá sebemenší příprava je lepší než žádná.

Necítíte-li se v angličtině opravdu příliš zdatní a myslíte-li to se svým odjezdem skutečně vážně, pak se vám určitě vyplatí investovat do kvalitního přípravného kurzu angličtiny, který vám pomůže utřídit již naučené, rozváže vám jazyk a k tomu ještě přiučí něco navíc. A to je důležité, na složité gramatice komunikace nestojí. Potřeba je především nestydět se otevřít pusu.

Zapsat se můžete do klasických semestrálních kurzů od Tutoru. Pokud už času není tolik, můžete zvolit intenzivní kurz, na který docházíte každý den nebo zvolit pohodlnou variantu online studia, kde si rychlost pokroku a nastavujete dle vlastního zájmu a píle. Navíc můžete studovat kdykoliv a kdekoliv, třeba z pohodlí vašeho gauče :-).

Vyzkoušet můžete například:

Kurz k vyzkoušení zdarma
Na výběr z mnoha komunikačních úrovní od úplného začátečníka, přes experta až po specializované kurzy
Lekce dle zvolené úrovně 2490,-
Anglická slovíčka pro vybranou lekci 890,-

Pro více informací navštivte web Onlinejazyky.cz

 

  • Angličtina-bez-biflovani

Online kurz plně nahrazuje konverzaci s učitelem
Možnost vyzkoušení zdarma
Cena kurzu Angličtiny pro každý den 4990,- nyní s akčním přístupem do systému na 1+1 rok zdarma
Cena kurzu Anglická nepravidelná slovesa 3490,-

Pro více informací navštivte web Anglictina-bez-biflovani.cz nebo vyzkoušejte eBook zdarma.

 

foto

Zdroj: anglictina-bez-biflovani.cz

Tréning porozumění

Ať je vaše angličtina na jakékoliv úrovni, čtení článků, překládání písniček a sledování filmů vám jednoznačně pomůže zlepšit celkové porozumění kontextu.

Zaměřit se můžete třeba na novozélandské online noviny jako například NzHerald nebo Stuff, které vám pomohou nejen poznat místní styl mluvy, ale také se dozvíte zajímavosti a aktuality ze země, kam míříte.

TIP: Nastudovat můžete také externí webový článek v angličtině 33 slangových kiwi výrazů, které matou zbytek světa.

video

Zkušený kamarád

Necítíte-li takovou jistotu, abyste se svou angličtinou vyrazili sami, najděte si v angličtině zdatnějšího parťáka, který pojede s vámi. To vám dodá jistotu, že o vás bude v případě potřeby postaráno. Nemělo by to ale znamenat, že vás přítel bude zastupovat na každém kroku. Snažte se vše vyřídit sami a postupně si zvykat. Právě tím se nejvíce učíte.

Nemáte-li v angličtině zdatnějšího kamaráda, pak se buď můžete poohlédnout po někom se stejným cílem cesty, koho ještě neznáte a připojit se k němu nebo prostě vyrazit s jakýmkoliv blízkým kamarádem. Ten vám sice s angličtinou neporadí, ale podrží vás v situacích, kdy to budete potřebovat, protože když v tom nejste sami, jde vždycky všechno lépe. 

Pokud jste odvážnější, na angličtině chcete vážně pracovat a máte alespoň takové základy, abyste neměli problém se dopravit kam potřebujete a zařídit si základní věci jako je ubytování apod., pak je nejlepší školou vyrazit na vlastní pěst. To dá člověku z počátku trochu zabrat, ale na váš rozvoj jazykových schopností to bude mít maximální efekt. Berte však v potaz, že v takové situaci nemáte na blízku nikoho, na koho byste se mohli spolehnout. 

Další možností je proto najít si kontakty přímo na Novém Zélandu. Buďte aktivní v české novozélanské skupině Nový Zéland - Working Holiday a najděte si parťáky, kteří už na Novém Zélandu jsou. Mohou vám pomoci a poradit v začátcích nebo třeba poskytnout ubytování do začátku.

Jděte si za svým

Máte-li své sny a touhy, nenechte se zastrašit jazykovými bariérami a jděte si za svým cílem. Na své cestě poznáte spoustu nových lidí a nezapomenutelně krásných míst, díky kterým budete na své novozélandské prázdniny s úsměvem na rtech a slzou v oku vzpomínat po zbytek svého života.

Přejeme vám šťastnou cestu! 

Líbil se Vám tento článek?
Co zabalit Co zabalit Mezinárodní řidičský průkaz Mezinárodní řidičský průkaz

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Nejnovější články

Routeburn Track / Zážitky z Great Walku
Routeburn Track / Zážitky z Great Walku

Routeburn track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Kepler jsem zdárně pokořil :D a tak se...

14.07.2020
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!
Kepler Track / Zážitky z prvního Great Walku v životě!

Kepler track patří mezi tzv. Great Walky, kterých je Zélandu deset, jsou to vícedenní treky a snem každého pořádného hikera je si aspoň jeden Great Walk dát! Byl to i můj sen, proto jsem mu vyrazil do...

04.06.2020
4 dny práce v NZ pekárně
4 dny práce v NZ pekárně

Proč střídat práce? Proč ne? Co je víc než získávání stále nových zkušeností a nemít stereotip.

16.03.2020 Travelvedi
Na jablkách
Na jablkách

Apple picking

19.02.2020 NZtko
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas
Rotorua, zélandské zážitkové Vegas

Důvodů proč vyrazit do Rotoruy bych našel doopravdy hodně. Spousty pěších treků, nádherná jezera, termální lázně, rybaření, ale především rozmanité adventure aktivity. A právě o těchto...

17.02.2020 romancermak