Webový portál o cestování a životě na Novém Zélandu

Angličtina

25.01.2019 VisitKiwiCZ Před cestou

Rádi byste vyrazili na Nový Zéland, ale více než z neudělení víz máte strach z úrovně vaší angličtiny?Pak vězte, že to, co vám stále dokola omílají všichni známí, je skutečně pravda. Angličtinu se nejlépe naučíte právě v zahraničí.

Na rovinu - Nový Zéland není zrovna místem se vzorovým a srozumitelným přízvukem ideálním pro začátečnické lekce. Na druhou stranu má tato země nepřeberné množství jiných krás, které tyto maličkosti rychle zastíní. Strach z angličtiny by tak rozhodně neměl vaše rozhodnutí navštívit tuto krásnou zemi ovlivnit.

Základní pravidlo

Nejnáročnější pro vás bude samotný příjezd do země. Nové místo, noví lidé, podivná angličtina a spousta zařizování. Právě to nejvíce prověří vaše odhodlání. Důležité je se nebát mluvit. V tom by vám místní měli celkem pomoci, jsou totiž z velké většiny velice vřelí, přátelští a komunikativní.

Buďte ale připraveni, že kromě problémů s klasickou angličtinou na vás čekají také nástrahy místního přízvuku, který se v mnoha směrech od toho amerického či britského velmi liší. Novozélanďané mají také některé zažité fráze a přejatá maorská slova, která se jinde na světě vůbec nepoužívají.

Z toho ovšem budete překvapeni stejně jako anglický rodilý mluvčí, což znamená, že nebudete zdaleka jediní, kdo místním nerozumí, a proto není třeba lámat si s tím hlavu.

TIP: Pro představu jsme pro vás připravili článek 32 slangových kiwi výrazů a jak je použít, ve kterém najdete ochutnávku místní mluvy. 

 

CO UDĚLAT PRO ZLEPŠENÍ POROZUMĚNÍ A JISTOTY NA CESTÁCH?

Festival Zažij Nový Zéland

Není Kiwi jako Kiwi. Právě tak se nazývají nejen zdejší ovocné plody a chránění nelétaví ptáci, ale také místní obyvatelé. Na našem festivalu Zažij Nový Zéland, který se koná 16.2.2019 v pražském kine Dlabačov jsme pro vás pod vedením rodilé mluvčí s českými kořeny Anežky Novak připravili 45 minutovou interaktivní prezentaci na téma Kiwi English, která se jak název napovídá věnuje hlavním specifikům a nástrahám místního jazyka. 

Máte tak jedinečnou příležitost setkat se v Čechách s novozélandským přízvukem, který od evropských cestovatelů nepochytíte, a to včetně cenných rad a vysvětlení.

Studium před odjezdem

Každá sebemenší příprava je lepší než žádná.

Necítíte-li se v angličtině opravdu příliš zdatní a myslíte-li to se svým odjezdem skutečně vážně, pak se vám určitě vyplatí investovat do kvalitního přípravného kurzu angličtiny, který vám pomůže utřídit již naučené, rozváže vám jazyk a k tomu ještě přiučí něco navíc. A to je důležité, na složité gramatice komunikace nestojí. Potřeba je především nestydět se otevřít pusu.

Zapsat se můžete do klasických semestrálních kurzů od Tutoru. Pokud už času není tolik, můžete zvolit intenzivní kurz, na který docházíte každý den nebo zvolit pohodlnou variantu online studia, kde si rychlost pokroku a nastavujete dle vlastního zájmu a píle. Navíc můžete studovat kdykoliv a kdekoliv, třeba z pohodlí vašeho gauče :-).

Vyzkoušet můžete například:

Kurz k vyzkoušení zdarma
Na výběr z mnoha komunikačních úrovní od úplného začátečníka, přes experta až po specializované kurzy
Lekce dle zvolené úrovně 2490,-
Anglická slovíčka pro vybranou lekci 890,-

Pro více informací navštivte web Onlinejazyky.cz

 

Online kurz plně nahrazuje konverzaci s učitelem
Možnost vyzkoušení zdarma
Cena kurzu Angličtiny pro každý den 4990,- nyní s akčním přístupem do systému na 1+1 rok zdarma
Cena kurzu Anglická nepravidelná slovesa 3490,-

Pro více informací navštivte web Anglictina-bez-biflovani.cz

 

foto

Zdroj: anglictina-bez-biflovani.cz

Tréning porozumění

Ať je vaše angličtina na jakékoliv úrovni, čtení článků, překládání písniček a sledování filmů vám jednoznačně pomůže zlepšit celkové porozumění kontextu.

Zaměřit se můžete třeba na novozélandské online noviny jako například NzHerald nebo Stuff, které vám pomohou nejen poznat místní styl mluvy, ale také se dozvíte zajímavosti a aktuality ze země, kam míříte.

TIP: Nastudovat můžete také externí webový článek v angličtině 33 slangových kiwi výrazů, které matou zbytek světa.

video

Zkušený kamarád

Necítíte-li takovou jistotu, abyste se svou angličtinou vyrazili sami, najděte si v angličtině zdatnějšího parťáka, který pojede s vámi. To vám dodá jistotu, že o vás bude v případě potřeby postaráno. Nemělo by to ale znamenat, že vás přítel bude zastupovat na každém kroku. Snažte se vše vyřídit sami a postupně si zvykat. Právě tím se nejvíce učíte.

Nemáte-li v angličtině zdatnějšího kamaráda, pak se buď můžete poohlédnout po někom se stejným cílem cesty, koho ještě neznáte a připojit se k němu nebo prostě vyrazit s jakýmkoliv blízkým kamarádem. Ten vám sice s angličtinou neporadí, ale podrží vás v situacích, kdy to budete potřebovat, protože když v tom nejste sami, jde vždycky všechno lépe. 

Pokud jste odvážnější, na angličtině chcete vážně pracovat a máte alespoň takové základy, abyste neměli problém se dopravit kam potřebujete a zařídit si základní věci jako je ubytování apod., pak je nejlepší školou vyrazit na vlastní pěst. To dá člověku z počátku trochu zabrat, ale na váš rozvoj jazykových schopností to bude mít maximální efekt. Berte však v potaz, že v takové situaci nemáte na blízku nikoho, na koho byste se mohli spolehnout. 

Další možností je proto najít si kontakty přímo na Novém Zélandu. Buďte aktivní v české novozélanské skupině Nový Zéland - Working Holiday a najděte si parťáky, kteří už na Novém Zélandu jsou. Mohou vám pomoci a poradit v začátcích nebo třeba poskytnout ubytování do začátku.

Jděte si za svým

Máte-li své sny a touhy, nenechte se zastrašit jazykovými bariérami a jděte si za svým cílem. Na své cestě poznáte spoustu nových lidí a nezapomenutelně krásných míst, díky kterým budete na své novozélandské prázdniny s úsměvem na rtech a slzou v oku vzpomínat po zbytek svého života.

Přejeme vám šťastnou cestu! 

Líbil se Vám tento článek?
Travel Bible - cestuj levně, pohodlně a bezpečně Travel Bible - cestuj levně, pohodlně a bezpečně

Diskuze

Bloguj o Novém Zélandu na VisitKiwi.cz!

Zaregistruj se a začni psát ještě dnes.

Podobné články

Z Jižáku na Severák
Z Jižáku na Severák

Z Christchurch se chystám trajektem do Wellingtonu, kde začne moje druhá polovina dobrodružství. DO cesty se mi ale postavila tropická cyklona a příroda mi tak na chvíli ukázala svou druhou...

10.02.2019 Duckie_on_the_way
Austrálie - Scotland Island
Austrálie - Scotland Island

Lodí na výlet na nedaleký ostrov, krmení divokých papoušků a konečně i klokanů.

30.01.2019 Duckie_on_the_way
Výlet na koaly
Výlet na koaly

Taky byste si někdy v životě chtěli pochovat koalu?

18.01.2019 Duckie_on_the_way
Silvestrovské mecheche
Silvestrovské mecheche

Aneb, jak si naše česká parta užila oslavu Silvestra napříč časovými pásmy.

02.01.2019 Duckie_on_the_way
Christchurch a okolí
Christchurch a okolí

Na pár dní do města kultury a umění.

07.11.2018 Duckie_on_the_way
Práce Au-Pair
Práce Au-Pair

Mé první měsíce na Novém Zélandu s Kiwi rodinou.

19.07.2018 Duckie_on_the_way
Bluff - na jihu jihu
Bluff - na jihu jihu

Kratičký jednodenní výlet do Bluffu - městečka na jihu Jižního ostrova.

12.06.2018 Duckie_on_the_way
Vaření v přírodě
Vaření v přírodě

Typ pro příjemný den v Čechách pro dobrodruhy věčně na cestách, který plechovka fazolí a polívka z pytlíku jen tak neuspokojí ale i pro ty, co si jenom chtějí odpočinout od víru velkoměsta.

10.06.2018 Duckie_on_the_way

Nejnovější články

Z Jižáku na Severák
Z Jižáku na Severák

Z Christchurch se chystám trajektem do Wellingtonu, kde začne moje druhá polovina dobrodružství. DO cesty se mi ale postavila tropická cyklona a příroda mi tak na chvíli ukázala svou druhou...

10.02.2019 Duckie_on_the_way
Návrat na Zéland aneb dny hrůzy
Návrat na Zéland aneb dny hrůzy

Příšernou noc po návratu z Austrálie vystřídala další podobná. Co se dělo a čím jsem si spravila náladu?

09.02.2019 Duckie_on_the_way
Austrálie - Scotland Island
Austrálie - Scotland Island

Lodí na výlet na nedaleký ostrov, krmení divokých papoušků a konečně i klokanů.

30.01.2019 Duckie_on_the_way
Wellington
Wellington

Kde se nachází hlavní město Nového Zélandu a co můžete vidět v okolí.

21.01.2019 VisitKiwiCZ
Vodní svět v Sydney
Vodní svět v Sydney

Návštěva místního akvária a šnorchlovačka s pozorováním rejnoků.

18.01.2019 Duckie_on_the_way